1. Dziś:

* dziękuję za ofiary złożone na tacę przeznaczoną na remont kościoła. W tym tygodniu złożono 4 ofiary indywidualne oraz 5 rodzin z parafii i jedna osoba z Cypru nabyły cegiełki na „fundusz – plac kościoła”. Wszystkim składam serdeczne podziękowanie.

* 9.00 – 13.00 kolejna zbiórka krwi w ramach Parafialnego Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Św. Jana Pawła II. Prosimy stałych dawców oraz zachęcamy młodych, którzy już ukończyli 18 rok życia.

* 13.00 – 18.00 wielki festyn parafialny, na który zapraszamy całe rodziny. Parafialna Rada Duszpasterska przygotowała wiele atrakcji. W loterii bardzo ciekawe nagrody m. in. można wygrać telewizor, który kosztuje w sklepie 4500 zł; rowery turystyczne, kominki , sprzęt AGD i inne. Gwiazdą festynu będzie znana w całej Polsce piosenkarka muzyki disco polo – Jagoda. Fundusze zgromadzone z festynu przeznaczymy m.in. na wyjazd młodych z naszej parafii na ŚDM. Serdecznie zapraszamy.

2. Jutro nie będzie spotkania lektorów dorosłych.

3. We wtorek o 18.30 spotkanie rodziców w sprawie wyjazdu dzieci na letnie półkolonie. Zapraszamy samych rodziców, bez dzieci.

4. W środę:

* 10.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie Klubu seniora. Będzie to spotkanie wyjazdowe celem zwiedzania Iłży.

* 18.00 msza św. na zakończenie roku formacyjnego dla oazy rodzin.

5. W sobotę o 5.00 wyjazd na jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Prosimy wziąć ze sobą małe krzesełka.

6. Za tydzień o 10.30 msza w intencji chóru.

7. ŚDM – do najbliższej niedzieli ks. Dariusz zapisuje młodych z parafii na wyjazd do Krakowa. Jest wyjazd 2 – dniowy  / sobota i niedziela  30 – 31 lipca /. Młodzież będzie miała dorosłych opiekunów, dlatego nie możemy ulegać dziwnej narracji o jakobych grożących niebezpieczeństwach. Parafia pokrywa wszelkie koszty, młodzi nie płacą nic. Mamy jeszcze tylko kilka wolnych miejsc. Warto włączyć się w te wielkie przeżycia.

8. Osoby, które zgłosiły się na wakacyjną – lipcową –  2-dniową pielgrzymkę w Bieszczady prosimy o dokonanie jak najszybciej wpłat. Ostatnim dniem wpłat będzie przyszła niedziela. Po tym dniu będą wpisywane osoby z listy rezerwowej.

9. Jest spore zainteresowanie odnoszące się do jesiennej pielgrzymki do sanktuariów Europy Zach. i przyszłorocznej wiosennej  do Ziemi Świętej. Kto jeszcze chciałby się zgłosić,  może wziąć kartę informacyjną z zakrystii. Możemy również proponować udział osobom z innych parafii.  Wszystkie informacje są również umieszczone na naszej stronie internetowej.  Warto skorzystać z tej oferty.

10. Polecamy nabywanie prasy katolickiej.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Kazimierę Owczarek; ul. Kościelna; lat 88

Ś+P     Krystynę Kasza; ul. Kośna; lat 71

Ś+P     Tadeusza Rogalę; ul. Słowackiego; lat 63.

Wieczny odpoczynek.