1. Dziś: * msza św. w intencji parafii o 6.30; za tydzień o 7.30

* Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, są przeznaczone na kolejne etapy remontu kościoła. W tym tygodniu złożono również 3 ofiary indywidualnie, w tym jedna z parafii na Idalinie.

 2. We wtorek:

* dyżur PZC w godz. 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.00. Mogą zgłaszać się osoby, które posiadają skierowanie na żywność z MOPS. Proszę dopilnować tego terminu.

* o 17.00 nabożeństwo różańcowe prowadzone przez KŻR.

 3. W czwartek o 18.00 przy zalewie na Borkach kolejny „Wieczór tańca pod gwiazdami” dla seniorów. Będzie to dzień prezentacji naszego klubu. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów.

 4. W piątek:

* o 4.00 rozpoczęcie 2-dniowej autokarowej pielgrzymki wakacyjnej na Warmię i Mazury. Osoby, które są na liście, prosimy o punktualne przybycie; zabieramy okrycia od deszczu; suchy prowiant na dwa dni; powrót w sobotę w późnych godzinach.

 * o 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna.

 5. Wiele osób pobrało kartę informacyjną opisującą szczegóły organizowanej przez parafię pielgrzymki do Grecji, śladami działalności misyjnej Św. Pawła. Do tej pory zgłosiło się 20 osób. Serdecznie zachęcamy do zapisu wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby wziąć udział w takiej pielgrzymce. Mimo, iż medialnie trwa rozgrywka polityczna dotycząca Grecji, to sektor turystyczny funkcjonuje tam bardzo dobrze. Biuro, które poprowadzi naszą pielgrzymkę, każdego tygodnia wysyła po kilka grup turystycznych do tego kraju i wszystko odbywa się bez problemów. Przekazuję tę wiadomość, bo wielu chce pojechać, ale waha się i pyta o panującą tam atmosferę. Można w zakrystii dokonać wstępnego zapisu, są tam również jeszcze karty informacyjne. Mogą się również zgłaszać osoby z innych parafii. Zachęcamy.

 6. Prasa: W Gościu Niedzielnym jest umieszczony artykuł wraz ze zdjęciem z majowej pielgrzymki do Włoch. Warto nabyć ten egzemplarz.