1.         Dziś:   * msza św. w intencji parafii o 18.00; za tydzień o 7.30

 * Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę remontową oraz 7 rodzinom, które złożyły ofiary indywidualnie w ciągu tygodnia.

               * 9.00 = msza św. z asystą oazy rodzin

               * 18.00 = msza z asystą Akcji katolickiej

 * w całej Polsce przeżywamy dzień papieski pod hasłem: „ Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Wiele ciekawych programów można zobaczyć w telewizji. Po mszach świętych jest przeprowadzana zbiórka Fundacji Trzeciego Tysiąclecia na rzecz fundowania stypendiów dla dzieci i młodzieży z rodzin biednych. Starajmy się w miarę możliwości włączyć w to dzieło.

2.         Jutro o 18.45 miesięczne spotkanie formacyjne dla grupy biblijno-liturgicznej lektorów świeckich dorosłych. Prowadzi ks. Dariusz.

3.         W środę o 16.00 spotkanie Klubu Seniora. Naszymi gośćmi będą osoby z Klubu Seniora z Idalina. Serdecznie zapraszamy na spotkanie tematyczne.

4.         W piątek od 15.00 adoracja najświętszego Sakramentu.

5.         W sobotę o godz. 18.00 w katedrze msza św. dla pracowników służby zdrowia z okazji przypadającej uroczystości – ich patrona – Św. Łukasza.

6.         W niedzielę za tydzień:

            * 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego

            * rozpoczęcie tygodnia modlitw w intencji misji i misjonarzy. Taca z tego dnia przeznaczona na ten cel.

            * 17.00 spotkanie w kościele dla dzieci klas 3 i ich rodziców przed I Komunia Św. Dzieci będą miały poświęcone różańce; będą uczestniczyły w nabożeństwie i mszy św. Po mszy wieczornej spotkanie na plebanii w celu ustalenia szczegółów związanych ze strojami komunijnymi dzieci i omówienie innych kwestii organizacyjnych.

7.         Nasza parafia ma szczególny przywilej wstawiennictwa współpatrona bł. Ks. Bolesława Strzeleckiego, byłego proboszcza na Glinicach w latach II wojny światowej. Modlimy się w każdy czwartek przy jego ołtarzu. Możemy osobiste prośby zanosić w modlitwie osobistej oraz wspierając dzieło „Chleb bł. Ks. Bolesława”. Czynimy to poprzez zapalenie świeczki na świeczniku ustawionym przy pamiątkowej tablicy męczennika i przez złożenie ofiary na cele pomocy ubogim. Starajmy się włączać w to nabożeństwo i pomoc na rzecz biednych.

8.         W kancelarii przyjmowane są wpisy na nabożeństwo Wypominek: rocznych, półrocznych i jednorazowych.

9.         Tworzymy w parafii bibliotekę. Jesteśmy na etapie pozyskiwania i poszerzania księgozbioru. Jeżeli ktoś chciałby się podzielić swoimi książkami to prosimy o przynoszenie ich do kancelarii lub zakrystii. Już wiele osób przyniosło w tym tygodniu książki. Zachęcamy do przejrzenia swojej biblioteki.

            O szczegółach funkcjonowania biblioteki parafialanej poinformujemy w połowie listopada.

10.       Prasa katolicka

11.       W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii Ś+P Halinę Hamerską z ul. Klinowej; lat 57.

            „Wieczny odpoczynek”.