NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dziś:

* msza św. za parafie o godz. 6.30; za tydzień o 7.30

* 17.00 wraz z chórem parafialnym zapraszamy całe rodziny na wieczór kolędowy przy szopce.

* Taca remontowa na kontynuowanie prac przy wieży kościoła.

* Do dziś głosujemy na szopkę rodzinną; za tydzień po mszy św. dziecięcej o godz. 12.00 – rozstrzygnięcie konkursu parafialnego.

* Zachęcamy również do głosowania przez naszą stronę internetową na konkurs diecezjalny szopek. Na dziś nasza szopka ma najwięcej głosów. Liczymy na Wasze głosy… Niech to będzie nasz wspólne zwycięstwo. MOŻNA GŁOSOWAĆ TUTAJ POPRZEZ POLUBIENIE ZDJĘCIA NASZEJ SZOPKI!!!

2. Jutro o godz. 18.30 msza św. dla Parafialnej Rady Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

3. W piątek od godz. 15.00 adoracja eucharystyczna.

4. Niedziela za tydzień:

* 10.30 msza św. w intencji naszego chóru.

* o godz. 17.00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu pana Emanuela Bączkowskiego, a poświęcony przygotowaniu do kanonizacji papieża bł. Jana Pawła II. Koncert będzie połączony z recytacją przez aktora z naszego teatru poezji papieża. Do kanonizacji pozostało ok. 100 dni. Po każdej mszy św. będzie można nabyć płytę nagraną przez pana Bączkowskiego z najładniejszymi utworami na organy.

* 18.00 w katedrze odprawiona zostanie msza św. imieninowa w intencji ks. bpa Henryka Tomasika.

* w miniony piątek Ks. Proboszcz odbył spotkanie z dyrektorem MZDiK na temat szczególnie niebezpiecznego przejścia przez ul. Słowackiego znajdującego się przed naszym kościołem. Został przedstawiony faktyczny stan zagrożenia. Ks. Proboszcz postulował, że jedynym skutecznym środkiem uzdrawiającym, będzie zainstalowanie sygnalizacji świetlnej komunikacyjnej. Ze strony dyrektora jest pozytywne zrozumienie naszej interwencji.

Dlatego – w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie, którego celem będzie zawiązanie komitetu, który dalej poprowadzi rozpoczęta procedurę. Nazywamy to Glinicką Inicjatywą Obywatelską (GIO) – pod takim tytułem będziemy przedstawiali naszą inicjatywę. Serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby się włączyć w to ważne dla nas wszystkich społeczne dzieło. O dalszych postępach będziemy informować na bieżąco.

5. Od 18 do 25 stycznia rozpoczyna się w całym Kościele tydzień modlitw o zjednoczenie chrześcijan.

6.         Bóg zapłać z 5 ofiar złożonych na remont kościoła, oraz za dzisiejsze ofiary na tacę remontową.

7.         Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

8.         Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Program wizyty znajduje się poniżej.

 9. Rodziny, które nie mogły w danym dniu przyjąć kapłana, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Odwiedzimy je w sobotę 25 stycznia.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy tragicznie zmarłą w wypadku samochodowym Zofię Kupidurę z ul. Konopnickiej. Przeżyła 82 lata. Pełniła posługę zelatorki w kółku różańcowym.

            „ Wieczny odpoczynek”.