1. Dziś: * 9.00 msza św. z asystą oazy rodzin

* dziękujemy za ofiary złożone na tacę remontową oraz za ofiary indywidualne i za nabytą jedną cegiełkę na plac przed kościołem.

2. Jutro o 18.30 miesięczne spotkanie lektorów świeckich dorosłych.

3. We wtorek: * 17.00 różaniec prowadzony przez wspólnoty modlitewne.

* 18.30 wieczór modlitw wspólnoty charyzmatycznej – „Zjednoczeni w Duchu”.

4. W piątek o 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna.

5. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla:

* 9.00 – 13.00 zbiórka krwi w ramach parafialnego Klubu HDK im. Św. Jana Pawła II. Zbiórka przeznaczona na pomoc dla 9-letniego chłopca chorego na ostrą białaczkę. Starajmy się zmobilizować, aby pomóc w leczeniu.

* na każdej mszy św. uroczysty Akt zawierzenia Chrystusowi, który jest naszym Królem i Panem. Po mszy św. o 9.00 Akt ten będzie odmówiony przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Każdy otrzyma pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Chrystusa Króla wraz z modlitwą do osobistego odmawiania. Obrazki będą rozdawane przez osoby z Akcji Katolickiej.

* na zakończenie mszy o 10.30 będzie uroczyste poświęcenie opłatków na stół wigilijny.

* msza św. o 12.00 z asystą członków Akcji Katolickiej – to święto patronalne tej wspólnoty.

* 17.00 spotkanie dla dzieci klas 3 i ich rodziców w roku przygotowania do Pierwszej Komunii Św. Prowadzi ks. Sebastian.

* od 8.00 będzie można pobrać jabłka z akcji „embargo”. Wszyscy chętni zgłaszają się od str. ul. Wróblewskiego.

6. Przy ołtarzu bł. Ks. Bolesława Strzeleckiego jest ustawiony kosz miłosierdzia. Bp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa zwraca się do Polaków o pomoc żywnościową dla ludności Ukrainy. Z powodu działań wojennych jest wielu przesiedlonych na Ziemię Lwowską. Trudno zdobyć produkty do ich wyżywienia. Od dziś do 23 listopada / do przyszłej środy / możemy składać w tym koszu produkty trwałe / mąka; cukier; ryż; makaron; puszki; olej; słodycze dla dzieci i inne/. Zostaną one bezpośrednio przekazane dla potrzebujących. Starajmy się w ten sposób pomóc naszym bliźnim.

7. Do wtorku można się zapisywać na wyjazd, który będzie w najbliższą sobotę, do Krakowa – Łagiewnik na ogólnopolskie uroczystości związane z zakończeniem Roku Miłosierdzia i na złożenie Aktu ku czci Chrystusowi Królowi. Zapisy prowadzi p. Grażyna Kupidura – prezes Akcji katolickiej. Numer telefonu jest umieszczony na tablicy Akcji w kruchcie kościoła.

8. Do końca listopada można jeszcze wpisywać swoich bliskich na nabożeństwo Wypominek rocznych i półrocznych. Możemy to uczynić w zakrystii lub kancelarii.

9. Polecamy prasę – tygodniki i miesięczniki katolickie.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Jacek Sienniak; ul. Biała; lat 51

Marianna Kiełbasa; ul. Zielińskiego; lat 92. Wieczny odpoczynek.