1. Dziś: * msza św. w intencji parafii o 6.30; za tydzień o 7.30

* na mszy św. o 12.00 poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci z klas „0” i pierwszej.

* po mszy św. o 12.00 spotkanie ks. Dariusza z kandydatami do bierzmowania z klas III gimnazjum oraz ich rodzicami.

* 15.00 spotkanie ks. Dariusza  w domu parafialnym z ministrantami i ich rodzicami na rozpoczęcie roku formacyjnego.

* po mszy św. o 18.00 spotkanie ks. Dariusza z pątnikami uczestniczącymi w tym roku w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

* Bóg zapłać za dzisiejszą tacę remontową oraz za 5 ofiar złożonych w minionym tygodniu. Również składam podziękowanie3 rodzinom, w tym jednej z par. Idalin, za włączenie się w „fundusz – schody” poprzez złożenie ofiary. Powoli dla tych osób przygotowywane są pamiątkowe tabliczki.

2. Jutro o 18.30 spotkanie dla grupy lektorów świeckich – dorosłych.

3. Wtorek:

* 16.45 spotkanie modlitewne od APDŚ + msza św.

* W każdy II wtorek miesiąca chcemy prowadzić spotkanie Katechezy dla dorosłych. To nowa inicjatywa wypływająca od parafian. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę religijną w ten wtorek na godz. 18.30 do Sali w domu parafialnym. Będziemy chcieli ustalić tematykę katechez. To duża szansa dla każdego z nas.

4. Czwartek:

* 18.30 spotkanie dla chętnych do nauki języków obcych – język angielski i niemiecki. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Sala w domu parafialnym.

* 19.00 – ks. Sebastian zaprasza młodzież z gimnazjum i szkół średnich – tak dziewczęta i jak i chłopców – na spotkania grupy oazowej.

5. W piątek przypadają imieniny ks. prałata Stanisława. Msza św i intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zapraszamy.

6. Sobota:

* 10.00 spotkanie dla dziewcząt ze szkoły podstawowej – tych, które są już w scholi oraz nowych chętnych do śpiewu podczas mszy św.

* Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkół średnich na radomski Apel młodych. Spotkanie przed kościołem o 16.00 i wspólne przejście z ks. Dariuszem na rynek starego miasta.

7. Niedziela za tydzień:

* 10.30 msza św. w intencji chóru.

* 19.00 spotkanie organizacyjne nowego kręgu oazy rodzin. Serdecznie zapraszamy młode małżeństwa.

8. W kancelarii możemy już zgłaszać na nabożeństwo Wypominek, które rozpoczniemy według nowego układu od 1 listopada. Kartki możemy pobrać z regału z gazetami.

9. KŻR + APDŚ + Straż H. mają swój dzień skupienia w sanktuarium w Wysokim Kole w sobotę 3 października. Wyjazd o 8.00. Zapisy u p. Jadwigi Nobis.

10. Informacja dotycząca ślubów. Zauważamy, że po zakończonym remoncie frontonu kościoła zwiększa się ilość ślubów zgłaszanych na nowy rok. Prosimy tych, którzy planują ślub w 2016 roku, aby jak najszybciej zgłosili termin i godzinę w kancelarii.

Prośba – aby po ślubie podczas składania życzeń nie rozsypywać ryżu. To jakiś dziwny. Nie można niszczyć darów Bożych. Drugim powodem jest to, że znowu zaczną wracać gołębie na fronton kościoła i będą brudzić. Udało się odstraszyć to ptactwo, ale nie można na nowo zachęcać poprzez sypany ryż. Jest jeszcze jedna kwestia – gdyby padał deszcz to rozpuszczony ryż zniszczy nowe pokrycie schodów i z nów będzie brudno przez wejściem. Proszę o zrozumienie i dyscyplinę w tej kwestii.

11. Prasa Katolicka do nabycie przy wyjściu z kościoła.

12. Polecamy naszych zmarłych:

Ś+P Tadeusz Linowski; ul. Żurawia; lat 68. Wieczny odpoczynek.