OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA 14 CZERWCA 2015 R

1. Dziś: * druga niedziela czerwca = dziękujemy za wszelkie ofiary złożone dziś na remont świątyni. Główne prace będą zakończone w czerwcu. W lipcu będą kontynuowane prace przy wieży bocznej i podcieniu od str. ul. Wróblewskiego. W tygodniu złożono 7 ofiar w tym jedna rodzina z parafii Idalin. Serdeczne – Bóg zapłać.

* 12.00 – 16.00 będzie przeprowadzona kolejna zbiórka krwi. Pobór będzie się odbywał w autobusie, który zatrzyma się koło kościoła. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to wielkie dzieło miłosierdzia na rzecz chorych.

​​* w godzinach = 13.00 – 19.00 zapraszamy wszystkich na kolejny Festyn Parafialny. Przewidujemy bardzo ciekawe atrakcje, loterię, nagrody. Szczegóły są opisane na plakatach. Niech przyjdą całe rodziny. Dzieci prosimy, aby jeśli mają, zabrały łyżworolki.

* Ufamy, że będzie dalej dobra pogoda i miła atmosfera.

* Z zebranych podczas Festynu środków będą ufundowane obiady dla dzieci z biednych rodzin, wyjazd na półkolonię i inne dzieła charytatywne.

 2. Jutro nie będzie spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej, bowiem odbyła się ona w pierwszy poniedziałek czerwca.

 3. W piątek o 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna.

 4. W sobotę o 8.00 ministranci, schola i oaza wyjazd na pielgrzymkę na Św. Krzyż – będzie to spotkanie kończące rok formacyjny dla grup dziecięcych i młodzieżowych.

 5. Za tydzień:

* 10.30 msza św. w intencji chóru

* 18.00 msza św. dla uczestników pielgrzymki do Włoch „Śladami Św. Jana Pawła II”. Po mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

* po mszy św. o 18.00 x. Dariusz zaprasza na spotkanie służb pielgrzymkowych naszej grupy 12A.

 6. Msza św. w intencji:

* pielgrzymów z KŻR na Jasną Górę –  środa 17.06 o godz. 17.00

* mieszkańców ul. Tadeuszowskiej dekorujących czwarty ołtarz na Boże Ciało – we wtorek 30 czerwca o 18.00

 7. Centrum Młodzieży Arka przeprowadza zbiórkę używanych łyżworolek, ochraniaczy i kasków. Po renowacji będą ofiarowane dla dzieci z rodzin biednych. Można je przynieść dziś na festyn  – przekazując do ks. Dariusza lub w ciągu tygodnia do kancelarii.

8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę wakacyjną na Warmię i Mazury prosimy do najbliższej niedzieli o dokonanie całości wpłaty. Po niedzieli będą wpisywane osoby z listy rezerwowej.

9. Prasa katolicka: dziś w Gościu Niedzielnym na dwóch stronach jest opisana działalność wspólnot modlitewnych naszej parafii + Straży Honorowej Serca Jezusowego, KŻR oraz APDŚ. To dla nas wyróżnienie na całą diecezję. Warto nabyć, przeczytać i zostawić na pamiątkę.