1. Dziś:

* msza za parafian o 6.30; za tydzień o 6.30

* składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę remontową oraz za 3 ofiary złożone w tygodniu na remont i 2 cegiełki na plac kościoła.

* Jak można zauważyć – plac przed kościołem został na tym etapie ukończony. Dziękuję za wiele ciepłych słów odnoszących się do jego estetyki. Chcę poinformować, że do tej pory rozprowadziliśmy dopiero ¼ cegiełek na sfinansowanie placu (80 rodzin). Myślę, że teraz parafianie nabędą pozostałą część i tak opłacimy resztę kosztów 6 firmom, które wykonywały prace.

2. Jutro przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Boskiej Zielnej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to dzień wolny od pracy dlatego jest to święto obowiązkowe. To również nasz święto narodowe – pamiątka „Cudu nad Wisłą”. Na każdej mszy poświecenie bukietów kwiatów i owoców z naszych ogrodów.

3. We wtorek o 17.00 różaniec prowadzony przez wspólnoty modlitewne; o 18.30 spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Św.

4. W piątek o 15.00 Koronka i adoracja.

5. W sobotę o 8.30 wyjazd dla osób starszych i chorych na dzień skupienia do sanktuarium w Błotnicy. Są jeszcze miejsca wolne – zapisy prowadzi p. Jadwiga Nobis.

 6. Polecamy jak w każdą niedzielę prasę katolicką.

 7. Pragnę serdecznie podziękować:

* panu Markowi Turczykowi z ul. Starachowickiej za ofiarowanie 4 ozdobnych tui do dekoracji placu przed kościołem i za pielęgnowanie krzewów przykościelnych.

* panu Stanisławowi Jaremu z ul. Tadeuszowskiej za wykonanie funkcjonalnego wózka, który służył pielgrzymom na Jasną Górę jako pomoc do przewożenia nagłośnienia.

* panu Dariuszowi Kowalowi z ul. Klinowej za zaprojektowanie parafialnej flagi, która będzie zawieszona przy środkowym maszcie na placu.

* panu Cezaremu Jaśkiewiczowi z ul. Kwiatowej za pomoc przy dekoracji placu