1.         Dziś:

* msza św. w intencji parafii o 7.30; za tydzień o 6.30

* 19.00 zakończenie roku formacyjnego dla oazy rodzin z naszej parafii

*  bezpośrednio po mszy św. będzie przeprowadzona na prośbę Ogólnopolskiej Caritas zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach. Starajmy się w miarę możliwości włączyć w to dzieło.

 2.         Jutro

* 18.30 miesięczne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

* 18.40 spotkanie lektorów świeckich dorosłych

 3.         W środę o 10.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie Klubu seniora. Planowany jest wyjazd i zwiedzanie Szydłowca.

 4.         W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała.

*Msze św. – 6.30; 7.30; 9.00; 10.30 + procesja eucharystyczna ulicami parafii; ok. 13.00 po procesji dodatkowa  msza św.; 18.00.

* na procesję przygotowujemy ulice, robimy porządki, w 4 miejscach ustawione będą ołtarze – proszę o zaangażowanie jak najwięcej mieszkańców z poszczególnych ulic.

* proszę, aby w całej parafii udekorować w oknach nasze domy, niech to będzie znak naszej wiary.

* w czasie procesji dziewczęta będą sypały kwiaty, niech rodzice przygotują swoje dzieci do tej funkcji.

* proszę o zaangażowanie się w tworzenie całej procesji.

* taca z Bożego Ciała będzie miała swój wyraźny cel. Otóż, jak można zauważyć, aparat do wyświetlania pieśni daje coraz słabsze światło, często psuje się. Musimy kupić nowy aparat, bowiem tego nie opłaca się już naprawiać. Jest to spory jednorazowy wydatek. Bardzo proszę o zaangażowanie się w realizację tego zadania.

* 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa + procesja wokół kościoła.

* przez całą oktawę po nabożeństwie o 17.30 procesja eucharystyczna.

 5.         W piątek od = 15.00 adoracja eucharystyczna

 6.         Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę autokarową do Lichenia, która będzie we wtorek 8 lipca, rozpoczęcie o 5.00, bardzo proszę o dokonywanie wpłat, bowiem decyduje kolejność wpłat. Jeszcze można się zapisać w zakrystii lub w kancelarii.

 7.         Z naszej parafii chcemy na jesień, w dniach 20 – 27 września 2014 r.,  zorganizować 8 – dniową zagraniczną, autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Jest to miejsce, do którego pielgrzymują ludzie z całego świata. Pielgrzymka ma charakter religijny, ale połączona będzie również ze zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc wybrzeża adriatyckiego. Warto się zainteresować i skorzystać z okazji. Po mszy św. w zakrystii można wziąć kartę informacyjną.  Zapraszamy.

8.         Polecamy prasę katolicką rozprowadzaną przez osoby z Klubu seniora.

9.         W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:

+Andrzej Jóźwik; ul. Kalińska; lat 64

+ Weronika Kobiałka; ul. Żurawia; lat 81

            „Wieczny odpoczynek”