NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś: * msza za parafię o 6.30. * Przypominamy o obowiązku spowiedzi w okresie wielkanocnym – dla tych, którzy się jeszcze nie wyspowiadali. * 10.30 msza w intencji chóru. * 12.00 msza św. Rocznicy Pierwszej Komunii dzieci klas 4. Pragnę podziękować rodzicom tej grupy dzieci za ufundowanie, jako dar ołtarza, nowego mszału do sprawowania mszy św. * 15.00 w kościele farnym Św. Jana msza św. rozpoczynająca marsz dla życia. Po mszy przejście przed Urząd Miasta. Wszystkich serdecznie zaprasza ksiądz biskup.

* po mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na cele organizacyjne Światowych Dni Młodzieży. Za każdą ofiarę – serdecznie dziękujemy.

* Młodzież, która chce wziąć udział w lipcowym spotkaniu z Ojcem św. Franciszkiem, prosimy, aby zgłaszała się do ks. Dariusza.

* od dziś do soboty trwa tydzień ewangelizacyjny, na który zapraszają wspólnoty Odnowy w Duchu Św.

2. Jutro:

* drugi dzień Zesłania Ducha Św. – Matki Kościoła. Msze św. o 6.30; 9.00 i o 18.00.

* 18.45 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy o obecność wszystkich, bowiem jest wiele spraw do omówienia.

3. W środę o 8.30 wyjazd członków Klubu seniora na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

4. W czwartek o 18.30 kolejny wykład historyczny prowadzony przez pana dr Marcina Kwietnia, dotyczący początkowych wieków naszej państwowości.

5. W piątek o 15.00 naboż. Koronki i adoracja eucharystyczna.

6. W sobotę:

* 21.00 z parafii Matki Bożej Częstochowskiej – dzielnica Kaptur, wyrusza nocna męska piesza pielgrzymka do Błotnicy organizowana przez Rycerzy Kolumba. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

7. Za tydzień w niedzielę:

* na mszy  św. o 12.00 uroczyste przyjęcie kandydatów do grupy ministrantów oraz nowych lektorów.

8. Bardzo proszę  mieszkańców ulic, którymi będzie prowadzona procesja Bożego Ciała, o odbiór z kościoła plansz dekoracyjnych do 4 ołtarzy i zorganizowanie odpowiedzialnych za ich dekoracje.

9. Dziękuje wszystkim, którzy w minioną niedzielę zorganizowali nadzwyczajną zbiórkę krwi celem pomocy przedoperacyjnej. Zebrano ok. 8 litrów krwi, a oddało ją 17 osób.

10. Prosimy już o przynoszenie fantów na loterię, która będzie przeprowadzona podczas parafialnego festynu. Możemy je składać w zakrystii lub kancelarii.

11. Osoby, które się zgłosiły na rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę prosimy o dokonanie wpłat najpóźniej do najbliższego czwartku.

12. Natomiast w sobotę 18 czerwca będzie autokarowa pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd o 5.00. Koszt 40 zł. Zapisy prowadzi p. Jadwiga Nobis.

13. Ks. Sebastian zapisuje młodzież na wyjazd do Lednicy k. Gniezna na ogólnopolskie czuwanie oraz – rodzice, którzy chcą zapisać dziecko na półkolonię, która jest zaplanowana na 2 – 6 sierpnia, również zgłaszają się ks. Sebastiana.

14. W tym tygodniu złożono 10 ofiar na remont kościoła oraz jedna rodzina nabyła cegiełkę „ fundusz – plac kościoła. Serdecznie dziękuję. Pragnę poinformować, że w tym tygodniu planowane jest rozpoczęcie prac przy placu przed kościołem. O szczegółach powiem za tydzień.

15. Polecamy nabywanie tygodników oraz miesięczników prasy katolickiej.