1. Dziś: * msza św. w intencji parafii o 7.30; za tydzień o 6.30.

* 17.00 Gorzkie żale

* w całej diecezji po mszach św. będzie przeprowadzona przez Caritas zbiórka na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Starajmy się w miarę możliwości włączyć w tę wielkopostną jałmużnę. Bóg zapłać.

2. Jutro o 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

3. . W każdy wtorek i czwartek od 16.00 do 17.00 PZ Caritas pomaga w rozliczaniu podatku PIT za ubiegły rok. Zgłaszamy się z aktualnymi dokumentami oraz dla lepszej organizacji proszę przynieść również ostatnie rozliczenie z poprzedniego roku.

* 17.00 różaniec – prowadzą wspólnoty modlitewne z naszej parafii

4. W środę spotkanie Klubu seniora. Swoje wiadomości na temat zdrowia, kondycji ruchowej oraz profilaktyki zdrowotnej przekaże dyplomowana fizjoterapeutka.

5. W czwartek uroczystość Św. Józefa. O 16.45 modlitwy APDŚ + 17.30 msza św. w intencji tej wspólnoty.

6. W piątek:

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna

* nabożeństwa drogi krzyżowej: 7.00 – dla starszych; 17.30 – dla dzieci; 18.30 – dla starszych = rozważania poprowadzi wspólnota Rycerzy Kolumba; 19.15 dla młodzieży.

7. Za tydzień w niedzielę:

* rozpoczęcie wielkopostnych rekolekcji dla dorosłych. Poprowadzi je o. Melchior Królik – paulin z Częstochowy. Program rekolekcji jest wydrukowany – proszę wziąć do każdej rodziny jeden egzemplarz. Na każdej mszy św. będzie nauka rekolekcyjna. Gorzkie żale z nauka pasyjną. Codziennie podczas rekolekcji modlić się będziemy na Apelu Jasnogórskim – rozpoczęcie o 20.30. Na zakończenie Apelu będziemy mogli ucałować relikwie św. Jana Pawła II.

* Już dziś możemy zgłaszać chorych i starszych do spowiedzi i Komunii św. Dzień chorych będzie w piątek 27 marca – po zakończonych rekolekcjach.

* Za tydzień zgodnie z tradycją zasłaniamy w naszych domach i świątyniach krzyże.

* 9.00 – 14.00 w domu parafialnym odbędzie się kolejna zbiórka krwi, naszego Klubu HDK im. Św. Jana Pawła II. Bardzo zachęcamy do oddawania krwi. Młodzi po ukończeniu 18 roku życia już mogą się włączać w to dzieło. Należy w tym dniu mieć ze sobą dowód tożsamości i być po lekkim porannym posiłku. Niech to będzie nasz wielkopostny dar dla osób chorych, czekających na operacje.

8. W tym tygodniu 11 rodzin złożyło ofiary na remont kościoła, w tym jedna osoba z parafii Janiszpol.

9. Osoby, które się zgłosiły na pielgrzymkę do Oświęcimia i Krakowa i które już wpłaciły zaliczkę, prosimy, aby wpłaciły  całość kwoty do przyszłej niedzieli. Po tym terminie będziemy wpisywali chętnych z listy rezerwowej.

10. Już po raz trzeci chcemy zorganizować z parafii rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Planujemy ją na pierwszy weekend czerwca, tj. na sobotę i niedzielę 6 – 7 czerwca. Ogłaszamy wcześniej, aby można było się zastanowić oraz poinformować innych. Możemy również zapraszać chętnych z innych parafii. Całość poprowadzi ks. Dariusz. Kartę informacyjną można pobrać z zakrystii lub kancelarii. Wszystkie szczegóły są również opisane i umieszczone na naszej stronie internetowej.

11. Polecamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy:

Ś+P Andrzeja Wolszczaka; ul. Ogrodnicza; lat 68. „Wieczny odpoczynek”.