1. Dziś:

* msza św. w intencji parafii o 7.30; za tydzień o 6.30

* parafialny Klub Krwiodawców organizuje dziś kolejną zbiórkę krwi. Słyszymy z mediów, jak bardzo brakuje krwi. W miarę możliwości starajmy się włączyć w ten tak bardzo szlachetny czyn. Zbiórka odbywa się w godzinach 9.00 – 14.00. Przed kościołem stoi autobus i tam będzie przyjmowana krew. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się angażują w oddawanie krwi, jak również naszym wolontariuszom, którzy koordynują tę zbiórkę.

 2. We wtorek o 17.00 różaniec.

 3. W piątek 15.00 Koronka do Bożego miłosierdzia i adoracja eucharystyczna.

 4. W sobotę 22 sierpnia:

* o godz. 8.00 ks. Dariusz pojedzie na dzień skupienia organizowany dla osób starszych i chorych w Błotnicy. Listę chętnych prowadzi p. Jadwiga Nobis. Prosimy o punktualne przybycie. Dobrze wziąć ze sobą stołeczek.

* po mszy św. o 18.00 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

 5. Za tydzień w niedzielę po mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na rzecz chorej Nadii. Pochodzi i mieszka w Radomiu. Urodziła się jako wcześniak. Ze względu wadę kończyn dolnych nie może samodzielnie chodzić. W Polsce nie ma ośrodka, w którym leczy się takie wady. Jedynym ośrodkiem na świecie, gdzie podejmuje się takie operację są Stany Zjednoczone, klinika na Florydzie. Koszt operacji jest bardzo duży. Rodzice Nadii zwracają się z prośbą o pomoc do różnych instytucji. W miarę możliwości starajmy się włączyć w tę pomoc.

 6. Jest już zaprowadzona księga intencji mszalnych na 2016 rok. Można już w kancelarii zamawiać intencje na cały rok

7. Najdłużej działające w Radomiu przedszkole niepubliczne „Niezapominajka” przy ul. Staroopatowskiej (obok Galerii Feniks) prowadzi nabór dzieci w wieku 3 – 5 lat. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej przedszkola: www.niezapominajka.com.pl.

 8. Zachęcamy do nabywania prasy – Gość Niedzielny i Niedziela – dołączona darmowa płyta z konferencjami o modlitwie o. Augustyna Pelanowskiego.

 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

         + Franciszka Czesława Sałka, ul. Złota, l. 89

         + Irenę Wojtyniak, ul. Gromadzka, l. 56

         + Janinę Lutkowską, ul. Biała, l. 87

         „Wieczny odpoczynek…”