OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA 16 LISTOPADA 2014

 

1.         Dziś:   * msza św. w intencji parafii o 9.00; za tydzień o 7.30

            * 10.30 msza św. w intencji członków chóru parafialnego

            * 16.00 w kościele o. jezuitów spotkanie duszpasterstwa nauczycieli

* 17.00 Spotkanie w kościele dzieci klas  III i ich rodziców przygotowujące do I Komunii św. oraz msza św.

* biskupi apelują o złożenie ofiar na rzecz przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Po mszy św. na ten cel zostanie zorganizowana zbiórka do puszek.

 2.         We wtorek o g. 18.00 Msz święta w intencji Ks. Proboszcza Romana z okazji imienin. Zapraszamy bardzo serdecznie! Po mszy św. o 18.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 3.         W piątek:

            * od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

            * 18.00 msza św. imieninowa w intencji pana Janusza, naszego kościelnego.

 4.         W sobotę o godz. 19.00 w parafii Św. Alberta na Prędocinku spotkanie dla młodzieży z gimnazjum, szkół średnich i starszej z całego dekanatu  przygotowujące do Światowych Dni młodzieży. Spotkanie młodych z parafii z ks. Dariuszem i ks. Sebastianem przed kościołem na Prędocinku. Dojazd każdy osobiście.

 5.         Za tydzień w niedzielę:

            * uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na mszy św. o 12.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabywać od pierwszej niedzieli adwentu. Podczas tej mszy św. będą przyjęci do grona ministrantów nowi kandydaci.

            * 18.00 msza św. z asystą pielgrzymów z grupy parafialnej 12 A

 6.         Ks. Sebastian organizuje w ostatnim tygodniu maja 2015 r. pielgrzymkę do Włoch. W programie do zwiedzania wszystkie najważniejsze miejsca pielgrzymkowe. Głównym tytułem będzie modlitwa przy grobie Św. Jana Pawła II oraz przy wystawionym Całunie Turyńskim. Będzie on wystawiony w bazylice w Turynie tylko przez 3 tygodnie. Następne takie wystawienie będzie dopiero za kilkanaście lat. Program całości można wziąć ze stolika pod chórem oraz z zakrystii.

 7.         W tym tygodniu złożono 16 ofiar na remont kościoła. Bóg zapłać.

 8.         Informacje dotyczące remontu kościoła:

            * trwają próby przygotowujące do iluminacji świątyni. Planujemy całość uruchomić w nieodległym czasie.

            * został rozstrzygnięty konkurs środków Unii Europejskiej w Sejmiku w Warszawie z działu „Turystyka”. Startowało z całego Mazowsza ok. 250 instytucji cywilnych i kościelnych. Wniosek o dotację złożyła również nasza parafia – było to w marcu b.r. Dotacje otrzymało 16 instytucji. Nasz wniosek zajął 8 miejsce w skali  całego Mazowsza. Z byłego woj. radomskiego tylko jedna parafia, nasza, dostała dofinansowanie. Kwota – 735.000 zł. Jest to bardzo wielkie wsparcie dla remontu kościoła. Podaję tę radosną informację, bowiem możemy realizować dalsze prace remontowe. Jak napisałem na pamiątkowej cegiełce, naszymi patronami prac są Św. Józef i bł. Bolesław.  Proszę o modlitwę przez ich wstawiennictwo za dzieło remontu.

            Przy dotacjach zewnętrznych obowiązuje również wkład własny. Musimy na ten etap prac mieć 245.000 zł pieniędzy parafialnych. Wkład nasz to 25 % całości kosztów. Myślę, że każdy odpowiedzialnie zaangażuje się, abyśmy te fundusze zebrali. Dziękuję wszystkim, którzy już w tym roku złożyli ofiary na remont i zwracam się z prośbą do pozostałych.

            W tych pieniądzach będzie wyremontowany cały fronton kościoła, ale bez schodów. Termin końcowy projektu, to 30 czerwca 2015 r. Widzimy, że czasu jest nie dużo. Dlatego jeszcze w tym roku chcemy wykonać wszystkie możliwe prace przygotowawcze.

 9.         Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 10.       W tym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Zbigniewa Popławskiego z ul. Wojska Polskiego; lat 77. „Wieczny odpoczynek”.