1. Dziś:

            * msza św. w intencji parafii o godz. 6.30; za tydzień o godz. 12.00

            * 10.30 Msza św. w intencji chóru parafialnego

            * apel księży biskupów: media ukazują ciągle trudne do opisania zniszczenia, które spowodował tajfun na Filipinach. Ok. 12 mln ludzi jest w skrajnie dramatycznej sytuacji. Caritas Polska jako pierwsza organizacja wysłała pomoc w wysokości 50.000 Euro. Księża biskupi zwracają się do wszystkich wiernych o pomoc w tej sprawie. Dziś po mszach św. przed kościołami są przeprowadzane zbiórki ofiar na ten cel. Starajmy się w miarę możliwości okazać pomoc.

2. W piątek:

            * od godz. 15.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

            * piątek to 22 dzień miesiąca. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo przez pośrednictwo bł. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

3. Sobota – 23 listopada – o godz. 7.00 osoby z Klubu Seniora im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki wyjeżdżają do Warszawy do Muzeum Powstania Warszawskiego oraz do sanktuarium i muzeum ks. Popiełuszki na Żoliborzu. Powrót w godzinach wieczornych

4. Za tydzień w niedzielę:

            * papież Franciszek uroczyście zakończy w Rzymie rok wiary.

            * uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

            * 12.00 – podczas tej mszy św. będą poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będzie je można nabywać od pierwszej niedzieli adwentu. Katolik nie kupuje w markecie opłatka niepoświęconego, tylko w swojej parafii. To znak naszej odpowiedzialności za parafię.

            * 12.00 uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów. Ks. Dariusz przygotował grupę uczniów z klas szkoły podstawowej, ale również zaprasza nowych chętnych do włączenia się do ministrantów. Rodzice zainteresowani mogą kontaktować się z ks. Dariuszem.

            * 18.00 msza św. z asystą grupy pielgrzymkowej 12 A. Po mszy św. miesięczne spotkanie w domu parafialnym.

            * uroczystość Chrystusa Króla jest dorocznym świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Z tej okazji w przyszłą niedzielę członkowie akcji będą rozprowadzali broszury informacyjne i zapraszali do jak najszerszego włączania się do tej grupy duszpasterskiej.

5. W tym tygodniu 21 rodzin złożyło swoje ofiary na remont kościoła. W ciągu całego roku wpłynęło również 45 ofiar przelanych na bankowe konto remontowe. Za każdą ofiarę składam w imieniu całej parafii – Bóg zapłać.

6. Parafia nasza przygotowuje się do zorganizowania w czerwcu 2014 roku 10 – dniowej pielgrzymki do Grecji – temat: Śladami Św. Pawła Apostoła. Bardzo ciekawa i poznawcza trasa. Całość poprowadzi Biuro Podróży MISTRAL z Katowic. Kto chciałby się więcej dowiedzieć na ten temat może po mszy św. pobrać w zakrystii kartę informacyjną lub przeczytać na naszej stronie internetowej. Można tez zaprosić do wzięcia udziału osoby w innych parafii.

7. Polecamy prasę katolicką – jak zwykle rozprowadzają osoby z Klubu seniora.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

            Ś+P     Wiesława Stusa; ul. Tadeuszowska; lat 64

                        Grzegorza Bińczyka; ul. Kwiatowa; lat 47

                        Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu…