Wniebbowstąpienie Pana Jezusa
1. Dziś: * msza św. w intencji parafii o 6.30; za tydzień również 6.30

2. Jutro:
* 18.00 msza św. w intencji Ojczyzny zamówiona przez diecezjalną wspólnotę oazy rodzin
* o 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
3. W środę o godz. 9.30 kolejne spotkanie Klubu Seniora. Wszystkich chętnych zapraszamy do Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Odrodzenia. Tam będziemy uczestniczyli w spektaklu przygotowanym przez nauczycieli i dzieci. Będzie to również spotkanie z okazji zbliżającego s​​ię dnia dziecka.
4. Piątek:
* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego
* adoracja eucharystyczna
5. W sobotę w katedrze radomskiej czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Św. Rozpoczęcie o 20.30. Zaprasza ksiądz biskup.
6. Za tydzień w niedzielę:
* uroczystość Zesłania Ducha Św.
* jeszcze przez dwa tygodnie trwa okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy tym, którzy jeszcze nie wypełnili tego przykazania kościelnego, aby w tym czasie pojednać się z Bogiem przez spowiedź i Komunie św.
* 18.00 msza św. z asystą pielgrzymów z grupy 12A
7. PZC organizuje półkolonie dla dzieci z naszej parafii. Odbędą się one w dniach 2 – 8 sierpnia. Część dzieci chcemy dofinansować. Koszt od jednego dziecka wynosi 200 zł. Jeżeli ktoś chciałby zasponsorować ten wypoczynek dla jakiegoś dziecka, może to uczynić w zakrystii lub kancelarii.
8. Uczniowie, nauczyciele oraz dyrektor Technikum Ekonomiczno-Prawnego z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej, znajdującego się przy zbiegu ulic Moniuszki i Traugutta w Radomiu, zapraszają na spotkanie podczas „drzwi otwartych” w dniu 23.05 w godz. 10.00 – 13.00. Szkoła ta jest bezpłatna. Warto skorzystać z tej propozycji.
9. Prosimy o przynoszenie do kancelarii fantów na loterię, która będzie przeprowadzona podczas parafialnego festynu.
10. Pielgrzymka KŻR na Jasną Górę w sobotę 6.06. Wyjazd godz. 5.00. Zapisy u pani Jadwigi Nobis. Są jeszcze wolne miejsca.
11. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę remontową oraz za 27 ofiar indywidualnych złożonych z kościele jak i w kancelarii. Dziękuje również tym parafianom, którzy dokonują swych ofiar poprzez przelew bankowy.
* przy bocznym ołtarzu są wystawione dwie figury aniołów. Otóż przy figurze Pana Jezusa na frontonie kościoła są dwa postumenty, na których według planu pierwotnego miały być figury aniołów adorujących Serce Jezusowe. Ze względów na duże koszta nigdy nie zostały tam umieszczone. W ramach remontu chcemy niejako dokończyć budowę kościoła rozpoczętą przez naszych przodków. Figury są ustawione w kościele, można je obejrzeć, bowiem będą one już niebawem umieszczone wysoko przy figurze Pana Jezusa. Tak zwieńczymy budowę kościoła. To taka ciekawostka architektoniczna.
* chcę serdecznie podziękować rodzinie z parafii Św. Stefana na Idalinie / pragnie ona zachować anonimowość / za ofiarowanie dla nas nowego gongu służącego przy odprawianiu mszy św. Gong kosztował 2400 zł. Będzie on służył naszej wspólnocie parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać.
12. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.
13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:
Ś+P Adam Firszt; ul. Złota; lat 87
Ś+P Lech Matelski; ul. Radomskiego; lat 57
„Wieczny odpoczynek”.