OGŁOSZENIA – NIEDZIELA 17. STYCZNIA 2016 R.

1. Dziś:

* msza św. w intencji parafii o 7.30; za tydzień o 6.30

* 18.00 msza św. na którą zapraszamy wszystkich członków parafialnego Klubu Honorowych Dawców Krwi. Po mszy św. spotkanie przy pamiątkowej tablicy krwiodawców, nowi członkowie otrzymają odznaki i legitymacje Klubu. Następnie wieczór opłatkowy na plebanii.

 2. Jutro nie ma spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 3. W środę:

* 10.00 spotkanie Klubu seniora. O godz. 10.00 zbiórka przy Bibliotece Pedagogicznej na ul. Kościuszki – koło dawnego internatu Szkoły Mechanicznej. Będziemy zwiedzali ten nowoczesny obiekt biblioteczny.

* 18.00 msza św. imieninowa w intencji ks. Sebastiana, na którą zapraszamy wszystkich doi wspólnej modlitwy w intencji solenizanta.

 4. W całej Polsce są organizowane różne spotkania tematyczne odnoszące się do 1050. rocznicy chrztu Polski. W naszej parafii rozpoczynamy cykl wykładów historycznych związanych z tą rocznicą. Zapraszamy wszystkich chętnych – dorosłych oraz młodzież w najbliższy czwartek do sali w domu parafialnym na godz. 18.30. Pierwszy wykład. Temat: Przez chrzest do początków państwowości polskiej w X wieku. Wykłady będzie prowadził nasz parafianin, doktor nauk historycznych pan Marcin Kwiecień. To duża szansa, aby zgłębiać tę tematykę. Będą to wykłady cykliczne, odbywające się raz w miesiącu.

 5. Piątek:

* 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna

* 18.30 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

 6. Niedziela za tydzień:

* 9.00 – 14.00 w dom parafialnym kolejna zbiórka krwi Klubu HDK im. Św. Jana Pawła II. Zapraszamy i zachęcamy stałych dawców oraz nowych, a szczególnie młodzież, która już ukończyła 18 lat.

* 18.00 msza św. z asystą pielgrzymów z grupy parafialnej 12A.

 7. W tym tygodniu złożono 3 ofiary na remont kościoła i jedna rodzina podczas kolędy włączyła się w parafialny „fundusz – schody”. Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie.

 8. Jak w każdą niedzielę polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej – są tygodniki i miesięczniki dla starszych oraz dla dzieci.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Anna Sowa; ul. Średnia; lat 80

Ś+P     Halina Wijas; ul. Klinowa; lat 85

Ś+P     Witold Matla; ul. Gromadzka; lat 66

Ś+P     Michalina Socha; ul. 88

Ś+P     Zofia Fert; ul. Słowackiego; lat 79

Ś+P     Renata Kłosowska; ul. Długojowska; lat 50

Wieczny odpoczynek.