1. Dziś: * msza w intencji parafii o 6.30; za tydzień o północy, na Pasterce.

* spowiedź ½ godz. przed każda mszą św.

* na zakończenie mszy składając sobie życzenia podzielimy się w gronie całej parafii opłatkiem. Teraz do każdej osoby podejdą ministranci z opłatkiem.

* 15.00 w katedrze msza św. i przejście pod Urząd Miasta na spotkanie wigilijne.

* składam serdeczne podziękowanie tym rodzinom, które zrobiły piękne, świąteczne paczki dla osób starszych – potrzebujących.

2. Jutro:

* o godz. 18.00 msza św. z racji imienin w intencji Ks. Dariusza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i okazania wdzięczności.

* nie będzie spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

3. Spowiedź święta codziennie rano od 6.00; po południu od 17.00. Zachęcajmy naszych bliskich, aby każdy skorzystał z sakramentu spowiedzi.

4. W czwartek po mszy wieczornej o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

5. W piątek o 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna.

6. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia:

* ostatnie roraty o 6.30.

* po południu nie ma już mszy św.

* w tym dniu tradycyjnie katolik zachowuje post

* zaczynamy wieczerzę wigilijną od wspólnej modlitwy; odczytania fragmentu Pisma Św.; potem dzielenie się opłatkiem i złożenie życzeń; śpiewem kolęd. Podczas wigilii nie przystoi spożywać alkoholu.

7. Za tydzień w niedzielę Święta Bożego Narodzenia:

* 24.00 msza św. zwana Pasterką. Pół godziny wcześniej instrumentalny koncert kolęd.

* w dzień nie będzie mszy o 6.30. Pierwsza msza o 7.30.

* 10.30 sakrament chrztu dzieci,

* już od kilku dni grupa mężczyzn ze wspólnoty Rycerzy Kolumba i Oazy Rodzin przygotowuje dekorację szopki. W tym roku nasza szopka będzie powiększona jeszcze o kilka nowych elementów. Warto zaprosić swoich bliskich do modlitwy przy naszej szopce.

8. Po mszy św. możemy nabyć poświęcony opłatek wigilijny.

Jak co roku ofiary składane z racji opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Starajmy się zaangażować i zadbać o ciepło w kościele.

* świece adwentowe dla każdej rodziny = w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świecę taką stawiamy na stole wigilijnym, to znak miłosierdzia i ludzkiej dobroci.

9. Bóg zapłać 15 rodzinom za ofiary na remont kościoła oraz 2 rodzinom za nabycie cegiełek na „Fundusz – plac przed kościołem”.

10. Akcja katolicka organizuje:

* Parafialny Przegląd Kolęd. Mogą w nim wziąć udział soliści spośród dzieci i młodzieży oraz grupy śpiewacze młodych jak i całe rodziny. Zgłoszenia przyjmuje ks. Sebastian do 31.XII.2016. Regulamin jest umieszczony na naszej stronie internetowej oraz wywieszony w gablocie AK.

* zimowisko dla dzieci i młodzieży oraz inne imprezy w nowym roku kalendarzowym. Wszystkie informacje są umieszczone w gablocie AK w kruchcie kościoła. Jest również podany kontaktowy numer telefoniczny.

11. Jak w każdą niedzielę zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy Ś+P Jerzego Gołębiowskiego; ul. Górna; lat 68.

Wieczny odpoczynek.