1. Dziś:

* na każdej mszy św. Rycerze Kolumba z naszej parafii podzielą się podstawowymi informacjami odnoszącymi się do tej grupy duszpasterskiej. Uczynią to bezpośrednio po ogłoszeniach

* po mszy św. o 10.30 odbędzie się uroczyste poświęcenie zrekonstruowanego krzyża misyjnego znajdującego się na placu kościelnym.

* 15.30 zapraszam wszystkich przed kapliczkę przy zbiegu ulic Białej i Kwiatkowskiego. Została ona gruntownie odrestaurowana. Tam odprawimy nabożeństwo połączone z poświęceniem kapliczki.

Chcę serdecznie podziękować Państwu Jadwidze i Mariuszowi Fogiel za zaangażowanie i przeznaczenie dużej kwoty pieniężnej na odrestaurowanie kapliczki.

Dziękuje firmie GATOM – Gawełek Tomasz, za przeprowadzenie prac remontowo-konserwatorskich.

Rycerzom Kolumba z parafii za całą procedurę dokumentacyjną.

Koszt ze strony parafii to: opłacenie projektu konserwatorskiego oraz koszt ogrodzenia i otoczenia. Po mszy św. ministranci będą zbierali do puszek ofiary na opłacenie kosztów parafialnych.

Jest duże zainteresowanie i wiele ciepłych słów od parafian za dokonanie tego dzieła renowacji kapliczki. Jeszcze raz składam wszystkim – serdeczne Bóg zapłać.

2. Jutro o 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

3. Wtorek:

* 18.30 kolejne spotkanie w ramach rekolekcji ewangelizacyjnych odnowy

* 19.00 odbywają się spotkania grupy młodzieży oazowej z gimnazjum i szkoły średniej. Warto, aby rodzice zachęcali swoje dzieci do włączania się w grupy duszpasterskie.

4. Środa – 16.00 spotkanie Klubu seniora. Wystąpią dzieci ze SP 1 z przedstawieniem o Św. Urszuli Ledóchowskiej. Serdecznie zapraszamy.

5. Czwartek 22 – dzień października – wspomn. liturg. Św. Jana Pawła II; po mszy św. o 18.00 ucałowanie relikwii.

6. Piątek:

* 15.00 Koronka do mił. Bożego i adoracja.

* 16.00 spotkanie grupy oazy dzieci Bożych z klas 4 – 6 szkoły podstawowej. To duża okazja do przeżywania drogi rozwoju religijnego dzieci.

* 19.00 Kuźnia młodych z par. MBM przy ul. Miłej.

6. W sobotę:

*10.00 spotkanie scholi parafialnej – młodszej, ze szkoły podstawowej. Ks. Sebastian zaprasza dziewczęta, które chcą i lubią śpiewać. 

* 11.00 próba śpiewu scholi starszej z gimn. i szk. śr.

7. ZA tydzień w niedzielę:

* w nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy. Cofamy zegarki o godzinę. Msze św. według zmienionego czasu.

* liturgiczne święto poświęcenia Kościoła.

* 18.00 msza św. z asystą pielgrzymów z gr. 12A + spotkanie po mszy św.

8. . PZC rozprowadza kalendarze ścienne na 2016 rok. To dzieło fundacji bpa Jana Chrapka. Koszt 5 zł.

9. W kancelarii możemy zgłaszać na nabożeństwo Wypominek – rocznych, półrocznych i jednorazowych, które rozpoczniemy od 1 listopada.

10. . Ks. Sebastian pragnie zorganizować po świętach wielkanocnych w przyszłym roku pielgrzymkę do najciekawszych, mniej znanych miejsc we Włoszech, włącznie z Rzymem. Oferta ciekawa, a kartę informacyjną można pobrać ze stolika z prasą lub w zakrystii.

11. W niedzielę 8 listopada w godz. 9.00 – 14.00 w Sali w domu parafialnym planowany jest kolejny pobór krwi w Klubie HDK im. Jana Pawła II. Już dziś zachęcamy do włączenia się stałych dawców oraz nowych.

12. W tym tygodniu 7 rodzin złożyło ofiary na remont kościoła. Złożono również 2 ofiary na specjalny „fundusz – schody”. Serdeczne – Bóg zapłać.

Do tej pory na „fundusz schody” wpłynęła kwota 88.500 zł od 42 rodzin i wspólnot parafialnych oraz od sympatyków z innych parafii. Do całkowitego spłacenia pozostało jeszcze 50.500 zł. Kilka osób pytało telefonicznie i osobiście, dlatego myślę, że jeszcze znajdą się chętni do pomocy przy tym dziele. Kto chciałby złożyć ofiarę i mieć jednocześnie swoją tabliczkę, proszę o kontakt bezpośrednio ze mną. W najbliższym czasie będą umieszczone 22 tabliczki rodzin, które już wsparły ten fundusz.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Janinę Kaczmarską; ul. Konopnickiej; lat 90

Jutro – pogrzeb

12.00 Ś+P Leszek Guliński; ul. Wrześniowskiego; lat 84

14.00 Ś+P Krystyna Kowalczyk; ul. Lechicka.

Wieczny odpoczynek.