1. Dziś: * msza św. w intencji parafii o 7.30; za tydzień o 18.00

* 10.30 msza w intencji chóru parafialnego

* rozpoczęcie tygodnia modlitw o zjednoczenie chrześcijan.

 2. Jutro:

* 18.00 w katedrze msza św. w intencji Księdza Biskupa Henryka Tomasika z okazji przypadających imienin.

* 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

 3. We wtorek przypadają imieniny księdza Sebastiana. Zapraszamy wszystkich na mszę św. w jego intencji na godz. 18.00. Modlić się również będziemy w intencji solenizanta, paulina, ojca Sebastiana Mateckiego, naszego parafianina.

 4. W środę spotkanie wyjazdowe Klubu seniora. O godz. 11.00 wszyscy chętni spotykają się przed Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Rynku naszego miasta. Zwiedzimy dwie wystawy prezentowane w tym obiekcie kultury. Serdecznie zapraszamy.

 5. W czwartek przypada 22 – gi dzień stycznia = o 18.00 msza św. a po niej nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

 6. W piątek od 15.00 adoracja eucharystyczna

 7. W niedzielę za tydzień o 18.00 msza św. z asystą grupy pielgrzymkowej 12A

 8. Zachęcamy do głosowania w konkursie na najpiękniejszą szopkę w diecezji. Wszystkie informacje na naszej stronie internetowej.

 9. PZC podejmuje nową inicjatywę: chcemy pomagać innym poprzez bezpłatne porady prawne. Wiele osób, szczególnie starszych, nie stać na opłacenie prawnika. W ramach działań wolontariackich aplikant radcowski, pan Kamil Dziura, będzie pełnił tego typu świadczenia. Każdy, kto będzie chciał skorzystać np. aby napisać podanie, złożyć pozew lub uzyskać inną poradę, umawia się z nim indywidualnie. Spotkanie takie odbędzie w sali w domu parafialnym, obok kancelarii. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości. Kontakt telefoniczny: 539618012.

 10. W tym tygodniu złożono 8 ofiar na remont kościoła. Bóg zapłać.

 11. Polecamy prasę = w tym tygodniu Gość Niedzielny ma bezpłatny dodatek = na płycie film mówiący o życiu św. Teresy z Avila.

 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy

   Ś+P Krzysztof Laskowski; ul. Kościelna; lat 38

           Zofia Piskorz; ul. Podmiejska; lat 74

           Jutro pogrzeb: Andrzej Pajdziński; ul. Litewska; lat 67

           „Wieczny odpoczynek”