1. We wtorek:

* 17.00 różaniec – prowadzą KŻR

* 18.00 msza św. jubileuszowa w 60 r. urodzin w intencji pana kościelnego Janusza Kozieła oraz 35 lecie pracy w parafii.

 2. Środa – 22 dzień lipca = 18.30 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz ucałowanie relikwii.

3. Piątek: 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna

4. Sobota – 14.00 dzień skupienia w sanktuarium w Błotnicy dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

5. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 modlitwy w intencji wszystkich kierowców i podróżujących oraz poświęcenie samochodów z okazji dnia św. Krzysztofa.

6. Jeszcze dziś i jutro można się zapisać na wrześniową pielgrzymkę do Grecji śladami misyjnej działalności Św. Pawła apostoła.

7. Bóg zapłać 10 rodzinom, które złożyły ofiary na remont kościoła.

8. W sobotę 22 sierpnia o 8.00 wyjazd dla osób starszych i chorych na dzień skupienia do Błotnicy. Koszt 20 zł od osoby. Zapisy u pani Jadwigi Nobis.

 9. Po przyszłej niedzieli rozpoczniemy zapisy do parafialnej grupy 12A na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Już dziś zachęcamy do zaangażowania się w te rekolekcje odbywające się w drodze do Matki Bożej.

10. Pragnę przypomnieć, że już od kilku miesięcy pogrzeb osoby zmarłej rozpoczynamy w kaplicy w naszym kościele, a nie w domu pogrzebowym. Rodzina organizująca pogrzeb informuje o tym firmę pogrzebową.

11. W związku z licznymi zapytaniami pragnę przypomnieć, że chrzestnym może być osoba, która przyjęła sakrament bierzmowania oraz u której nie występują przeszkody kanoniczne np. jeżeli ktoś żyje w związku bez sakramentu małżeństwa nie może być chrzestnym lub chrzestną. Taka osoba nie może również przystąpić do spowiedzi i Komunii św.

12. polecamy nabywanie i czytanie prasy – Gość Niedzielny; Niedziela.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii

Ś+P Natalię Cis; ul. Biała; lat 87. „Wieczny odpoczynek”.