1.    Dziś:

–        msza św. w intencji parafii o godz. 7.30; za tydzień o 6.30

–        10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego

–        12.00 po mszy św. dziecięcej zakończenie konkursu na najładniejszą szopkę rodzinną.

–        do 2.lutego możemy również głosować przez internet i naszą stronę na parafialną szopkę w konkursie diecezjalnym. Zachęcamy bardzo serdecznie do głosowania. głosować można TUTAJ.

–        15.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie zawiązujące komitet, który dalej poprowadzi rozpoczęta procedurę, której celem będzie zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przed kościołem. Nazywamy to Glinicką Inicjatywą Obywatelską (GIO) – pod takim tytułem będziemy przedstawiali naszą inicjatywę. Serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby się włączyć w to ważne dla nas wszystkich społeczne dzieło. O dalszych postępach będziemy informować w ramach ogłoszeń.

–        17.00 – zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu pana Emanuela Bączkowskiego, a poświęcony przygotowaniu do kanonizacji papieża bł. Jana Pawła II. Koncert będzie połączony z recytacją przez aktora z naszego teatru poezji papieża. Do kanonizacji pozostało ok. 100 dni. Po każdej mszy św. będzie można nabyć płytę nagraną przez pana Bączkowskiego z utworami na organy.

2.    W Radomiu trwają konsultacje społeczne dotyczące ograniczenia handlu w niedziele. Każdy, kto ukończył 16 rok życia może się włączyć i wypowiedzieć. Katolik przestrzega Bożych przykazań, dlatego trzecie przykazanie wyraźnie mówi o świętowaniu dnia Pańskiego. Na stoliku z prasą została wyłożona bezpłatna gazetka omawiająca tę kwestię i ankieta do wypełnienia. Na ostatniej stronie gazetki są podane 4 adresy, gdzie można za okazaniem dowodu osobistego złożyć ankietę. Prosimy o wzięcie tych materiałów, wypełnienie ich w domu i będąc w centrum miasta złożenie w jednym z wyznaczonych miejsc. To nasze ważne zadanie do wykonania.

3.    W dniu jutrzejszym swoje imieniny przeżywa ks. Sebastian. Polecajmy go w swoich modlitwach. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz. 18.00.

4.    W środę:

–        godz. 15.00 (godzinę wcześniej niż zawsze) spotkanie klubu seniora. Swoje przedstawienie z okazji dnia babci i dziadka przestawią dzieci z przedszkola z ul. Kalińskiej. Serdecznie zapraszamy.

–        po mszy św. o godz. 18.00 z racji 22 – dnia miesiąca nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

5.    W piątek jak zawsze od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.    Za tydzień ostatnia niedziela stycznia, o godz. 18.00 msza św. grupy pielgrzymkowej 12A i spotkanie w sali domu parafialnego.

7.    W tym tygodniu 12 rodzin złożyło swoje ofiary indywidualne na remont świątyni. Serdeczne – Bóg zapłać.

8.    Prasa: Gość Niedzielny i Niedziela oraz płyta z utworami z dzisiejszego koncertu.

9.    Program wizyty duszpasterskiej:

PONIEDZIAŁEK 20 STYCZNIA

             8.30     x. Jerzy          Ul. Odechowska od Długojowskiej

8.30     x. Sebastian   Ul. Skarżyńskiego

15.00   x. Dariusz      Ul. Wojska Polskiego

 

WTOREK 21 STYCZNIA

8.30     x. Dariusz      Ul. Wesoła / parzyste / od Słowackiego

8.30        x. Roman         Ul. Wesoła / parzyste / od Odrodzenia

ŚRODA 22 STYCZNIA

8.30     x. Dariusz      Ul. Wesoła / nieparzyste / od Słowackiego

8.30     x. Sebastian   Ul. Płaska od Wojska Polskiego

 

***      rodziny, które nie mogły w danym dniu przyjąć kapłana, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Odwiedzimy je w sobotę 25 stycznia.

SOBOTA 25 STYCZNIA

8.30     Rodziny z terenu parafii, które zgłosiły indywidualnie wizytę duszpasterską.

*** Za tydzień w niedzielę będzie sprawozdanie z tegorocznej kolędy.

 

 

10.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:

+ Henrykę Borowską; ul. Niemcewicza; lat 62

Jutro będą msze św. pogrzebowe:

+ Stanisława Satrjana; lat 77

+ Tadeusz Madej; ul. Wrześniowskiego; lat 84