1. Dziś: * msza św. w intencji parafii o 7.30; za tydzień również o 7.30

* 6.30 msza za zmarłych z KŻR.

* 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych.

* 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego.

 2. Od jutra do soboty odbywać się będzie półkolonia dla dzieci ze szkoły podstawowej. Całość poprowadzi x. Sebastian oraz osoby z PZC. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

 3. We wtorek o 17.00 różaniec

 4. W środę o 16.45 modlitwy APDŚ i o 17.30 msza św. w intencji tej wspólnoty

 5. Pierwszy czwartek miesiąca:

* uroczystość Przemienienia Pańskiego: msze św. = 6.30; 9.00; 18.00

* 18.00 msza św. o powołania do służby Bogu

* 7.30 – rozpoczęcie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę naszej grupy 12A. Zapisy dziś po mszach św. w kancelarii i przez najbliższe dni od 8.00 – 9.00 i od 16.00 – 17.00.

Nie wszyscy mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce, chcemy więc zabrać ze sobą intencje, które będziemy polecali Matce Bożej w modlitwie różańcowej podczas drogi. Na stoliku z gazetami znajdują się kartki, na których możemy wypisać te intencji / do środy włącznie /. Wrzucamy je do znajdującego się tam pudełka.

Dziś po mszy św. o 18.00 spotkanie służb pielgrzymkowych. Chętnych, którzy chcieliby się włączyć w pomoc w czasie drogi także zapraszamy na to spotkanie – szczególnie pielęgniarki lub ratowników medycznych.

* w dniach pielgrzymki możemy włączyć się w duchowe pielgrzymowanie modląc się w intencji pielgrzymów i ofiarując mszę św. oraz swoje trudy życia.

 6. Pierwszy piątek miesiąca:

* spowiedź o 6.00 i 17.00

* od 8.30 posługa sakramentalna u chorych w ich domach. Prosimy o poinformowanie wszystkich, którzy co miesiąc przyjmują kapłana, aby byli przygotowani.

* 15.00 Koronka do Bożego miłosierdzia i adoracja eucharystyczna.

* 18.00 msza św. w intencji Straży Honorowej Serca Jezusowego, a po mszy św. modlitwy tej wspólnoty.

 7. Za tydzień druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona na remont kościoła. Jak możemy zauważyć, została ukończona 6 – miesięczna praca przy układaniu nowej blachy na wieży bocznej od strony ul. Wróblewskiego. Na tę pracę nie było żadnej dotacji, dlatego prosimy o włączenie się parafian w ofiary na ten cel.

 8. W tym tygodniu złożono 4 ofiary z naszej parafii, jedna ofiara od rodziny z Warszawy i jedna ofiara od osoby z par. Św. Teresy na Borkach. Wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać.

 9. Chcemy serdecznie podziękować 26 rodzinom, które wyposażyły szkolne plecaki dla dzieci w rodzin ubogich. Zostaną one rozdane przez PZC.  Serdeczne – Bóg zapłać.

 10. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:

Ś+P Halinę Skołbania z ul. Średniej; lat 92. „Wieczny odpoczynek”.