UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś:  * Uroczystość Chrystusa Króla:

* 9.00 – 14.00 zbiórka krwi w ramach parafialnego Klubu HDK im. Św. Jana Pawła II. Zbiórka przeznaczona na pomoc dla 9-letniego chłopca chorego na ostrą białaczkę. Starajmy się zmobilizować, aby pomóc w leczeniu.

* na zakończenie mszy o 10.30 będzie uroczyste poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabywać w kościele od przyszłej niedzieli.

* msza św. o 12.00 z asystą członków Akcji Katolickiej – to święto patronalne tej wspólnoty.

* po każdej mszy członkowie Akcji Katolickiej rozdają obrazki z wizerunkiem Chrystusa Króla z wydrukowaną modlitwą do osobistego odmawiania.

* 17.00 spotkanie dla dzieci klas 3 i ich rodziców w roku przygotowania do Pierwszej Komunii Św. Prowadzi ks. Sebastian.

* od 8.00 będzie można pobrać jabłka z akcji „embargo”. Wszyscy chętni zgłaszają się od str. ul. Wróblewskiego.

2. Przy ołtarzu bł. Ks. Bolesława Strzeleckiego jest ustawiony kosz miłosierdzia. Bp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa zwraca się do Polaków o pomoc żywnościową dla ludności Ukrainy. Z powodu działań wojennych jest wielu przesiedlonych na Ziemię Lwowską. Trudno zdobyć produkty do ich wyżywienia. Dziś i aż do 25 listopada / do piątku / możemy składać w tym koszu produkty trwałe / mąka; cukier; ryż; makaron; puszki; olej; słodycze dla dzieci i inne/. Zostaną one bezpośrednio przekazane dla potrzebujących. Starajmy się w ten sposób pomóc naszym bliźnim.

3. Jutro nie będzie listopadowego spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

4. We wtorek po ostatniej mszy św. nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

5. W środę o 10.00 spotkanie Klubu seniora. Wszyscy chętni gromadzą się w Rynku naszego miasta przed Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Będzie zwiedzana wystawa dotycząca kultury pochówków dokonywanych w różnych częściach świata. Serdecznie zapraszamy.

6. W czwartek o 18.30 kolejny wykład ze współczesnej historii Polski. Prowadzi pan Marcin Kwiecień. Serdecznie zapraszamy.

7. W piątek o 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja najświętszego Sakramentu.

8. Za tydzień w niedzielę = rozpoczęcie Adwentu. Czas przygotowania duchowego do Bożego Narodzenia:

* codziennie od 6.00 nabożeństwo Godzinek

* roraty codziennie dla osób starszych o 6.30; dla dzieci o 18.00. Dzieci będą miały swoje specjalne obrazki.

* po mszach św. będziemy mogli nabyć poświęcony opłatek wigilijny. Jak co roku ofiary składane z racji opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Starajmy się zaangażować i zadbać o ciepło w kościele.

* będziemy również mogli nabyć świece w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świecę taką stawiamy na stole wigilijnym, to znak miłosierdzia i ludzkiej dobroci.

* Przy ambonie będzie ustawiona choinka z serduszkami. Kto będzie chciał ofiarować jakiejś biednej rodzinie paczkę świąteczną, prosimy, aby wziął jedno serduszko i do zakończenia naszych rekolekcji / do dnia spowiedzi rekolekcyjnej/ dostarczył paczkę do zakrystii.

* 18.00 msza z asystą pielgrzymów z grupy 12A + spotkanie formacyjne.

9. W tym tygodniu złożono 9 ofiar na remont kościoła i została nabyta 1 cegiełka na „fundusz – plac kościoła”. Bóg zapłać.

10. Do końca listopada można jeszcze wpisywać swoich bliskich na nabożeństwo Wypominek rocznych i półrocznych. Możemy to uczynić w zakrystii lub kancelarii.

11. Polecamy prasę – tygodniki i miesięczniki katolickie.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Jadwigę Smorongiewicz – ul. Mikołaja z Radomia – lat 70