1. Dziś:

msza w intencji parafii o godz. 6.30; za tydzień o godz. 6.30

– rozpoczęliśmy tydzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy.

– w całej Polsce po mszach św. odbywa się licznie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii. U nas przeprowadzą liczenie mężczyźni z grupy Rycerzy Kolumba. Bardzo proszę dla sprawnego wychodzenia o większa cierpliwość, aby całość się nie przedłużała.

2. Jutro o godz. 18.30 spotkanie miesięczne Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

3. We wtorek 22 dzień miesiąca – po mszy św. wieczornej ucałowanie relikwii bł. Jana Pawła II.

5. W środę spotkanie Klubu Seniora im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 14.30 zbieramy się przed Resursą Obywatelską przy ul. Malczewskiego. W planie zwiedzanie tej instytucji kultury naszego miasta. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

6. Piątek od godz. 15.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

7. Za tydzień

– z soboty na niedziele nastąpi zmiana czasu. Cofamy zegarki o jedną godzinę. Msze św. w niedzielę już według czasu zimowego.

– 18.00 Msza św. pielgrzymkowa grupy 12A. Po mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

8. Prośba do rodziców: w niedzielę o godz. 12.00 jest odprawiana msza św. dla dzieci. Bardzo prosimy, aby organizować w rodzinie tak przeżycie niedzieli, by rodzice i dzieci uczestniczyli w tej mszy św. Dzieci po wejściu do kościoła zostają z tyłu ławek nawy głównej, tam jest zawsze pani katechetka i wspólnie z asystą liturgiczną procesjonalnie idą przed ołtarz. Proszę powiedzieć dzieciom, że wszystkie idą przed ołtarz, a nie siedzą przy rodzicach.

9. Bóg zapłać 17 rodzinom, które złożyły ofiary na remont kościoła.

10. Na nabożeństwo wspominków rocznych – półrocznych i jednorazowych przyjmujemy w kancelarii lub zakrystii. Wypominki jednorazowe i różaniec za zmarłych będą odprawione 2 listopada pół godziny przed mszą o godz. 6.30; 9.00 i 18.00.

11.Dyrekcja Gimnazjum nr 10 im. Lotników Polskich pragnie podziękować wszystkim, którzy w czerwcu złożyli podpisy pod projekt obywatelski budżetu naszego miasta. Nasze zaangażowanie sprawiło, że gimnazjum wygrało konkurencję z innymi instytucjami i pozyskało fundusze na budowę nowego boiska wielofunkcyjnego. Jeszcze raz dziękujemy.

12. Akcja katolicka naszej parafii rozprowadzać będzie flagi narodowe, aby na dzień 11 listopada mogły zawisnąć przy naszych domach. Zachęcamy do ich nabywania w kruchcie kościoła.

13. Prasa katolicka – można nabyć tygodniki: Gość Niedzielny, Niedziela; oraz miesięczniki – dla dzieci Mały Gość Niedzielny, Mały Rycerzyk. 

Caritas diecezji rozprowadza kalendarze ścienne na 2014 rok z motywami papieskimi. Cena 5 zł – kalendarz podstawowy i 10 zł kalendarz plakatowy. Nabywając kalendarz wspieramy dzieło stypendialne im. ks. bpa Jana Chrapka. Fundusze zgromadzone będą przeznaczone na pomoc w organizowaniu nauki dzieciom niepełnosprawnym. Są one rozprowadzane na stoliku z prasą.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Zofię Kiragę z ul. Komunalnej; lat 98

+ Jacka Bińkowskiego z ul. Lechickiej; lat 51

Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu.

15. Zapraszamy do odwiedzania profilu naszej parafii na Facebook’u.