IV NIEDZIELA ADWENTU
1. Dziś: * msza za parafian o 6.30; w Boże Narodzenie na Pasterce.
* po błogosławieństwie złożymy sobie życzenia i wszyscy podzielimy się opłatkiem.
* 15.00 w katedrze msza św. i spotkanie opłatkowe z biskupem i prezydentem miasta na deptaku
* spowiedź ½ godz. przed każdą mszą św.
2. Jutro 22 – dzień miesiąca = 18.30 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.
3. We wtorek o g. 15 w domu parafialnym spotkanie opłatkowe ministantów, scholi, oazy młodzieżowej i harcerzy. Spowiedź = poniedziałek, wtorek od 6.00 i od 17.00; wigilia od 6.00 do 6.30, potem msza św. wigilijna.
4. Wigilia:
* msza św. tylko o 6.30. Po południu mszy św. nie będzie
* Kancelaria czynna tylko rano.
5. Czwartek – 25 grudnia – Boże Narodzenie:
* 23.30 / pół godz. przed pasterką / zapraszamy na instrumentalny koncert kolęd.
* o północy Pasterka.
* nie będzie mszy o 6.30. Pierwsza msza poranna o 7.30.
6. W piątek – drugi dzień świąt – wspomnienie św. Szczepana.
* Msze św. według układu niedzielnego.
* Taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
* to święto przypada w piątek, ale na mocy dyspensy biskupa, nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.
7. Za tydzień niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu.
8. W tym tygodniu złożono 21 ofiar na remont kościoła. Bóg zapłać.
Jak możemy już widzieć , została ukończona na tym etapie remontu iluminacja całego kościoła. Kościół nasz widać po zmierzchu z odległości nawet kilku kilometrów. Już wiele osób mi mówiło, że jest to najlepiej iluminowany budynek w całym Radomiu. To myślę nasza wspólna radość. Zatem na ten rok zostały w 100% wykonane wszystkie prace. Bóg zapłać tym, którzy czynnie poprzez swoje ofiary zaangażowali się w to nasze dzieło. Jestem wdzięczny Korporacji Budowlanej DARCO, panu prezesowi Dariuszowi Żakowi, która to Korporacja jest generalnym wykonawcą wszystkich prac.
Myślę, że każdy ma poczucie i dumę, że warto włączyć się w dzieło remontu swojej świątyni.
9. Kto jeszcze nie ma opłatka może go nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary z opłatków przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.
10. Również możemy jeszcze kupić świecę na stół wigilijny i tak pomóc dzieciom z rodzin ubogich.
11. Do wigilii możemy przynosić rodzinne szopki świąteczne, które wezmą udział w parafialnym konkursie. Szopki te stawiamy przy ołtarzu Serca Jezusowego. Mają być podpisane z adresem i numerem telefonu. Ostatni dzień przynoszenia szopek mija w Wigilię.
12. W sobotę po świętach chcemy, jako duszpasterze, rozpocząć wizytę, zwaną kolędą. W kolędzie będzie nam pomagał ks. Zbigniew Skorża, który został skierowany przez księdza Biskupa Ordynariusza do parafialnej wspólnoty kapłanów oraz ks. Wojciech Wojtyła, pracownik kurii diecezjalnej odpowiedzialny za katechezę.
Codziennie będziemy rozpoczynali kolędę o 8.30.
Przygotowując wizytę ustawiamy na stole nakrytym białym obrusem – krzyż, Pismo św., wodę święconą i kropidło.
Prosimy, aby znakiem zaproszenia kapłana była wcześniej otwarta furtka i aby w miarę możliwości ktoś oczekiwał na księdza.
Przypominamy, że na czas wizyty powinni wszyscy mieszkańcy będący w domu spotkać się z księdzem na wspólną modlitwę, poświęcenie wodą święconą i błogosławieństwo na nowy rok dla całej rodziny.
Podczas kolędy chcemy podjąć ważne kwestie związane z przeżywaniem wiary, z zaangażowaniem w dzieło wspólnoty parafialnej.
Przy okazji tej wizyty składane ofiary będą przeznaczone na kolejny etap remontu. Te ofiary stanowią ważną część funduszu remontowego. Każda rodzina sama ocenia swoje możliwości i ofiarowuje dar na ten cel.
Jak już mówiłem, parafia otrzymała dotację na 2015 r. z funduszu europejskiego w wysokości 735.000 zł. Ale, aby ten projekt zrealizować musimy zgromadzić tzw. wkład własny / ok. 25% / tj. kwotę 245.000 zł. Ta informacja jest dla nas ważna, abyśmy się zmobilizowali, by móc bez przerw kontynuować remont.