1.         Dziś: o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Księdza Dariusza z zespołem muzycznym, który będzie prowadził śpiewy podczas wakacyjnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy chętnych, którzy chcą wesprzeć ten zespół.

 

2.         Codziennie przez czas oktawy, t.j. do czwartku,  podczas nabożeństw czerwcowych, na ich zakończenie, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy. Prosimy, aby dziewczęta każdego dnia sypały kwiaty.

 

2.         We wtorek 16.30 różaniec

 

3.         Czwartek:

            * 16.30 spowiedź na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej.

* 17.30 nabożeństwo i procesja na zakończenie oktawy. Po procesji poświęcenie wianków z tegorocznych kwiatów i ziół.

 

4.         Piątek = uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, odpust parafialny.

* Msze św.: * 6.30;   8.00 na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży; 9.00; 18.00

* 15.00 adoracja eucharystyczna.

* 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa

* 18.00 Msza św. odpustowa – główna. Przewodniczyć będzie  prob. z parafii Bożego Macierzyństwa w Radomiu – Kozia Góra, ks. Zbigniew Sieroń. Na zakończenie mszy procesja wokół kościoła.

* ponieważ jest to uroczystość, dlatego mimo piątku nie obowiązuje nas post.

 

5.         W sobotę 28. czerwca o g. 8.00 wyjazd 30 – osobowej grupy młodzieży z Księdzem Sebastianem na 8 – dniowy obóz żeglarski na Mazurach.

 

6.         W sobotę i niedzielę dwudniowa pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę.

 

7.         W tym tygodniu złożono 7 ofiar na trwający remont wieży naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

8.         Trwają zapisy na 8 – dniową pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji, która jest planowana  w dniach 20 – 27 września 2014 r. Wybraliśmy tak termin, aby tylko 5 dni było dniami pracy. Początek w sobotę i zakończenie w sobotę następną. Do Medjugorie jeździ dużo osób przeżywających swój jubileusz małżeński, wiele modlitw jest zanoszonych za małżeństwa, o dar potomstwa. Jeszcze raz zachęcamy. Kartę informacyjną można pobrać w zakrystii.

 

9.         Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lichenia, prosimy o wpłacanie kwoty 90 zł, aby można było wypełnić listę uczestników.

 

 

10.       Polecamy prasę katolicką = w tym numerze Gościa Niedzielnego reportaż z naszego festynu czerwcowego. Możemy też nabywać Małego Gościa dla dzieci = to numer lipcowo/sierpniowy.