1. Dziś:

* msza św. w intencji parafii o 6.30; za tydzień o 6.30

* 12.00 modlić się będziemy za chór parafialny z okazji wsp. św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego.

* 12.00 poświęcenie opłatków na tegoroczny stół wigilijny. Opłatki będziemy mogli nabyć już w przyszłą niedzielę w kościele.  Ofiary składane przy opłatkach będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Sezon grzewczy rozpoczniemy z końcem listopada.

* 18.00 msza św. w intencji pana Janusza – kościelnego, z okazji jego imienin. Już teraz składamy mu najlepsze życzenia.

* 18.00 msza św. z asystą pielgrzymów z grupy 12A.

2. We wtorek – spotkanie Klubu seniora. Rozpoczęcie o 9.30 w sali na plebanii, potem przejście do piekarni Państwa Foglów, celem zapoznania się z historią rodu i z procesem powstawania pieczywa. Zapraszamy.

3. W środę na godz. 18.30 zapraszamy osoby, które chcą pogłębiać swoją świadomość katolicką – w ramach grupy dyskusyjnej katechezy dla dorosłych. Spotkanie prowadzi ks. dr Wojciech Wojtyła.

Temat: O patriotyzmie, czyli co to znaczy być Polakiem. Jana Pawła II interpretacja idei polskości.

Na stoliku z prasą są ulotki opisujące szczegóły – można je wziąć ze sobą.

4. Piątek:

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja.

* 19.00 spotkanie młodzieży z całego dekanatu z gimnazjum i szkół średnich przygotowujące do ŚDM. Liczymy na obecność naszej młodzieży.

5. Sobota:

* 18.00 kolejne spotkanie duszpasterstwa osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

6. Za tydzień w niedzielę:

* rozpoczynamy adwent – czas duchowego oczekiwania i przygotowania do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. W trzecią niedzielę adwentu tj.  13 grudnia rozpoczniemy rekolekcje, które poprowadzi nasz parafianin o. Marian Laban z zakonu werbistów.

* 6.30 roraty – msza św. maryjna w czasie adwentu.

* PZC rozprowadzać będzie świece Caritas na stół wigilijny. W ten sposób już od kilkunastu lat wspieramy dzieci w rodzin ubogich.

* PZC również wystawi choinkę z serduszkami, na których będą wypisane imiona dzieci. Jak co roku prosimy o wzięcie tych serduszek i zrobienie paczki świątecznej.

7. W tym tygodniu złożono 7 ofiar na remont kościoła. Bóg zapłać.

„Fundusz schody” – informacje główne =  do tej pory ten fundusz wsparło 59 rodzin z parafii oraz gości na kwotę 121.500 zł. Każda z tych rodzin będzie miała swoją pamiątkową tabliczkę w kruchcie kościoła. Większość ich już jest zainstalowana, reszta będzie w najbliższym czasie. Wszystkim składam – serdeczne bóg zapłać.

Do spłaty pozostało 18.000 zł. Kto chciałby jeszcze włączyć się w ten etap – serdecznie zachęcamy. Chcielibyśmy zamknąć całą akcję z ostatnim dniem bieżącego roku. Całość będzie upamiętniała ściana z tabliczkami, które będą na pokolenia świadectwem naszego zaangażowania. 

8. Akcja Katolicka – w tym roku, zamiast robienia szopek rodzinnych, proponuje inną aktywność. Tytuł: Rodzinne wykonywanie ozdób choinkowych. W dniu 12 grudnia w sobotę od godz. 14.00 na Sali w domu parafialnym będzie malowanie ozdób choinkowych. Wszystkie akcesoria zakupi AK. Zachęcamy całe rodziny do zgłaszania swego udziału w tej akcji. Zgłoszenia do 10 grudnia – regulamin i telefon podany na naszej stronie internetowej i wywieszony w gablocie AK w kruchcie kościoła.

9. Prasa katolicka: dziś wraz z Gościem Niedzielnym – gratis kalendarz ścienny na 2016 rok.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii

Ś+P Annę Swary​czewską; ul. Kościelna lat 90.

Wieczny odpoczynek.