2. W środę Szkoła Podstawowa Nr 31, ul. Biała, obchodzi dzień patrona – ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. O godz. 9.00 msza św. społeczności szkolnej, na którą zapraszamy rodziców dzieci.

 3. Czwartek – uroczystość Bożego Ciała:

* po mszy św. o 10.30  rozpoczęcie procesji  – znamy już trasę przejścia; prośba o posprzątanie i udekorowanie trasy; o przyozdobienie ołtarzy w wyznaczonych miejscach. Po procesji ok. 13.00 msza św. Wieczorem msza o 18.00.

* oktawa Bożego Ciała – po majówce procesja eucharystyczna. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

* taca z Bożego Ciała jest przeznaczona na odnowienie 2 zabytkowych latarni noszonych przy procesji, które zostały oddane do renowacji.

 4. W sobotę:

* 10.00 w katedrze msza św. połączona ze święceniami kapłańskimi. Po 12 latach z naszej parafii będzie wyświęcony dk. Łukasz Madej. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do udziału w tej mszy. 

* 18.00 spotkanie osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

* 21.00 z parafii na Kapturze wyruszy I Piesza Pielgrzymka Kobiet do Błotnicy. Zapisy na miejscu bezpośrednio przed rozpoczęciem.

 5. Za tydzień w niedzielę:

* 12.00 msza św. prymicyjna ks. Łukasza Madeja. Serdecznie zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy.

* 18.00 msza z asystą gr. Pielgrzymkowej 12A.

* 18.00 w kościele Księży Filipinów rozpoczęcie Tygodnia Społecznego = hasło: Przesłanie Radomskich Rocznic.

 6.W dniu 2 lipca odbędzie się diecezjalna pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Wyjazd o 5.30 – parking przez szpitalem przy ul. Tochtermana. Informacje w Kurii diecezjalnej u ks. W. Wojtyły.

 7. Ojcowie Bernardyni, tak zasłużeni dla naszego miasta zwracają się z prośbą o zagłosowanie do projektu budżetu obywatelskiego na oświetlenie klasztoru i kościoła. Informacje będą podawane przy wyjściu z kościoła. Starajmy się wspomóc.

 8. W tym tygodniu złożono 2 ofiary na remont kościoła. Od jutra rozpoczynamy prace przy generalnej rekonstrukcji placu przed kościołem. Projekt jest umieszczony przy wyjściu z kościoła. Koszt całości ok. 140.000 zł. Na ten cel są rozprowadzane cegiełki. Do tej pory parafianie nabyli zaledwie 35 cegiełek, a jest ich 320 sztuk. Koszt cegiełki ok. 500 zł. Apel o większe zaangażowanie większej ilości parafian. Ufam, że jak w ubiegłym roku na schody, tak i teraz akcja będzie doprowadzona do szczęśliwego finału.

 9. Kilka informacji dotyczących planowanych przez parafie pielgrzymek:

* 22 – 23. lipca 2016. / piątek i sobota / pielgrzymka wakacyjna = Leżajsk, Przemyśl, Kalwaria Pacławska, Solina, Komańcza, Dukla, Miejsce Piastowe. Koszt 160 zł. Karty informacyjne na stoliku z prasą.

* jesień 16. – 24. 09. 2016. sanktuaria Europy. Karta informacyjna w zakrystii.

* wiosna 25.03 – 1.04.2017 Ziemia Św. Karta informacyjne w zakrystii.

 10. Polecamy nabywanie prasy katolickiej.

 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii Ś+P Wiesławę Opalską; ul. Średnia; lat 63

Wieczny odpoczynek.