1. Dziś: * msza św. w intencji parafii o 6.30; za tydzień o 12.00

* Trwamy w rozpoczętych wielkopostnych rekolekcjach parafialnych. Program rekolekcji znajduje się powyżej. Na każdej mszy św. będzie nauka rekolekcyjna. Gorzkie żale z nauką pasyjną o 17.00. Codziennie, do wtorku włącznie, podczas rekolekcji modlić się będziemy na Apelu Jasnogórskim – rozpoczęcie o 20.30. Na zakończenie Apelu będziemy mogli ucałować relikwie św. Jana Pawła II.

​​*** Środa będzie dniem spowiedzi rekolekcyjnej.

* 9.00 – 14.00 w domu parafialnym kolejna zbiórka krwi, naszego Klubu HDK im. Św. Jana Pawła II. Bardzo zachęcamy do oddawania krwi. Młodzi po ukończeniu 18 roku życia już mogą się włączać w to dzieło. Należy mieć ze sobą dowód tożsamości i być po lekkim porannym posiłku. Niech to będzie nasz wielkopostny dar dla osób chorych, czekających na operacje. Serdecznie zachęcamy.

* 17.00 rozpoczęcie przed katedrą – radomskiego marszu dla życia. Przejdziemy ulicami miasta do kościoła oo. Bernardynów.

* od dziś do Wielkiego Piątku zasłaniamy krzyże na znak okresu pasyjnego.

 2. W każdy wtorek i czwartek od 16.00 do 17.00 PZ Caritas pomaga w rozliczaniu podatku PIT za ubiegły rok. Zgłaszamy się z aktualnymi dokumentami oraz dla lepszej organizacji proszę przynieść również ostatnie rozliczenie z poprzedniego roku.

3. W środę w ostatni dzień rekolekcji przypada uroczystość Zwiastowania NMP.

O godz. 18.00 w kościele oo. Bernardynów diecezjalne uroczystości związane w dniem świętości życia.

 4. W piątek:

* dzień chorych. Zgłaszamy chorych i starszych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Rozpoczęcie od 8.30.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna

* droga krzyżowa: 7.00 – dorośli; 17.30 – dzieci; 18.30 droga krzyżowa w terenie – ulicami naszej parafii – dla starszych i młodzieży. Rozważania poprowadzą osoby z chóru.

* 19.00 w kościele MB Częstochowskiej na Kapturze rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej = trasa ok. 40 km (Radom – Skrzyńsko). Szczegóły TUTAJ.

 5. W sobotę o 18.00 kolejne spotkanie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa. Jest w naszej parafii bardzo wiele takich związków. Niech każdy przemyśli i wykorzysta szansę w celu wejścia na drogę pogłębiania swojej wiary. Można również poinformować i zaprosić osoby z innych parafii. Takie spotkanie odbywają się w skali diecezji tylko w naszej parafii.

 6.. Z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu. Przesuniemy zegarki o jedną godz. do przodu.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa – rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia:

* na każdej mszy św. poświecenie palm i odczytanie Męki Pańskiej.

* centralna msza św. z procesją wokół kościoła o 12.00. Proszę, aby dzieci z klas 3 miały swoje palmy i z po poświęceniu wyruszą jako pierwsze w procesji. Podczas mszy odśpiewanie przez chór Męki Pańskiej.

* po mszach świętych będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

* 19.00 wyruszy droga krzyżowa z parafii Św. Jana do katedry. Szczególnie zapraszamy młodzież – to kolejny przystanek w drodze przez dniami młodzieży.

 8. Już po raz trzeci chcemy zorganizować z parafii rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Planujemy ją na pierwszy weekend czerwca, tj. na sobotę i niedzielę 6 – 7 czerwca. Ogłaszamy wcześniej, aby można było się zastanowić oraz poinformować innych. Możemy również zapraszać chętnych z innych parafii. Całość poprowadzi ks. Dariusz. Kartę informacyjną można pobrać z zakrystii lub kancelarii.

 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Andrzeja Kupidurę; ul. Trawna; lat 61

Ś+P Henryka Grzegorczyka; ul. Górna; lat 86

„Wieczny odpoczynek”.