UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

1.         Dziś:   * msza św. w intencji parafii o 7.30; za tydzień o 6.30 na roratach

            * 12.00 uroczyste poświęcenie opłatków na wigilię. Można je będzie nabywać w kościele od przyszłej niedzieli. Rozprowadzają osoby z Klubu seniora. Przy opłatkach składamy stosowną ofiarę, która będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

            * 18.00 msza św. z asystą pielgrzymów jasnogórskich z grupy 12A

2.         We wtorek:

* o godz. 15.00 wyjazd do opery narodowej w Warszawie. Osoby, które się zapisały, prosimy o punktualne przybycie.

* 17.00 różaniec prowadzony przez wspólnoty modlitewne

3.         W środę spotkanie Klubu seniora. O godz. 11.00 wszyscy chętni spotykają się przed siedzibą archiwum państwowego przy ul. Wernera (nowy budynek na trasie w kierunku targowiska Korej). Pod kierunkiem przewodnika zwiedzimy ten ciekawy obiekt kultury narodowej.

4.         W niedzielę pierwsza niedziela adwentu.

            * codziennie o 6.00 śpiew nabożeństwa Godzinek; 6.30 roraty dla osób starszych; 18.00 roraty dla dzieci – każde dziecko będzie otrzymywało codziennie pamiątkę. Dzieci przygotują w domu z rodzicami lampiony. Prosimy rodziców o włączenie się we wspólną modlitwę adwentową ze swoimi dziećmi.

            * W 3 niedzielę adwentu – 14 grudnia – rozpoczniemy rekolekcje. Poprowadzi je ojciec Wojciech Pawlicki – redemptorysta z Gdyni. Tematyka pogłębiająca przeżywanie sakramentu spowiedzi.

            * PZC = od przyszłej niedzieli przy ambonie będzie wystawiona choinka z serduszkami, na których będą  wypisane imiona dzieci z rodzin biednych. Zachęcamy, zwyczajem lat ubiegłych, do pobrania serduszka, zrobienia stosownej paczki i dostarczenie jej do kościoła. Będą one naszym gestem dobra dla dzieci z biednych rodzin.

            * PZC = rozprowadzać będzie jak co roku świece na stół wigilijny. Będzie je można nabywać na stoliku pod chórem.

            * Akcja Katolicka organizuje rodzinny konkurs szopek dziecięcych. Już teraz zachęcamy, aby przez cały adwent wraz z dziećmi w duchu przygotowania do świąt dekorować szopki bożonarodzeniowe. Pod koniec adwentu zostaną one przyniesione do kościoła i wezmą udział w parafialnym konkursie na najładniejszą szopkę 2014 / 15 roku

5.         Osoby chętne do udziału w majowej pielgrzymce do Włoch mogą kontaktować się z ks. Sebastianem. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

6.         W niedzielę 14 grudnia planowana jest kolejna zbiórka krwi, naszego parafialnego  Klubu HDK im. św. Jana Pawła II. Już dziś zachęcamy do przygotowania się do oddania krwi.

 7.         Bóg zapłać z 7 ofiar złożonych na remont kościoła.

 8.         Przy parafii księży pallotynów na Młodzianowie powstaje grupa skupiająca osoby chore na chorobę alzheimera oraz podobne schorzenia. Wszystkie informacje są wywieszone przy krzyżu w kruchcie kościoła.

9.         Polecamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10.       W tym tygodniu odszedł z naszej parafii

            Ś+P     Czesław Wiśniewski; ul. Szara; lat 63

            „Wieczny odpoczynek”