OGŁOSZENIA – NIEDZIELA 23 LUTEGO 2014

1.         Dziś:

            * msza św. w intencji parafii o godz. 6.30; za tydzień o 6.30

            * 18.00 msza św. z asystą grupy pielgrzymkowej 12A

* do końca lutego w Radomiu trwają społeczne konsultacje na temat zlikwidowania handlu w niedziele. Można swoja ankietę złożyć indywidualnie lub droga elektroniczną. Przypominamy, że mogła się wypowiadać również młodzi, którzy ukończyli 16 rok życia. Kto ma przy sobie dziś dowód osobisty może bezpośrednio po mszy św. udać się do kancelarii parafialnej i tam osoby z Akcji Katolickiej oraz młodzież pomogą mu w przesłaniu ankiety. Serdecznie zachęcamy do wypowiedzenia się w tej ważnej sprawie.

 2.        We wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.00 PZC pomaga w rocznym rozliczeniu podatku PIT. Rozliczenie jest bezpłatne. Osoby, które się rozliczają mogą 1% odliczyć na Caritas naszej parafii. Kwoty te będą przeznaczone na zorganizowanie kolonii letnich dla dzieci z rodzin ubogich. Serdecznie zapraszamy.

3.         We Torek o godz. 17.00 różaniec prowadzony przez wspólnoty modlitewne z naszej parafii. Modlimy się o beatyfikacje sługi Bożego ks. bpa Piotra Gołębiowskiego.

4.         W środę spotkanie Klubu seniora o godz. 10.30 w Teatrze radomskim. Osoby, które się zapisały u pani Barbary Głowackiej spotykają się bezpośrednio w teatrze.

5.         W piątek od 15.00 adoracja najświętszego Sakramentu.

6.         W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 msza św. o Niepokalanym Sercu NMP odprawiona w intencji o Boże błog. i opiekę Maryi dla członków KŻR i ich rodzin.

7.         Za tydzień pierwsza niedziela marca:

            * 6.30 msza za zmarłych z KŻR

            * 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

            * 16.00 wymiana tajemnic KŻR

            * 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego

            * w godz. 9.00 – 14.00 kolejna zbiórka krwi naszego parafialnego Klubu HDK im. bł. Jana Pawła II. Przypominamy, że należy być po lekkim posiłku, mieć przy sobie dowód osobisty. Zachęcamy do licznego włączenia się osób w wieku między 18 a 65 rokiem życia, zarówno kobiety jak i mężczyźni.

8.         W minionym tygodniu złożono 2 ofiary na remont kościoła. Bóg zapłać.

9.         Pragnę poinformować, że w ramach Glinickiej Inicjatywy Obywatelskiej powołanej do przeprowadzenia działań związanych z zainstalowaniem na przejściu przed kościołem sygnalizacji świetlnej, zebrano 1412 podpisów. Serdecznie dziękuję osobom, które włączyły się w zbiórkę podpisów, jak również wszystkim, którzy poparli akcję. Jutro przedstawiciele GIO przedstawią apel dyrektorowi MZDiK w Radomiu. Owocem tak prowadzonej naszej działalności będzie rozpoczęcie we władzach miasta procedury, która ma doprowadzić do osiągnięcia społecznie ważnego celu. O dalszych krokach będę informował w miarę czynionych działań.

10.       Prasa katolicka:

            Niedziela: dużo treści o zmarłym kapłanie naszej diecezji, księdzu infułacie Józefie Wójciku i jego zasługach na polu wolności religijnej w naszym kraju w latach komunizmu.

            Gość Niedzielny.