III Niedziela Wielkiego Postu

1.         Dziś:

* msza św. w intencji parafii o godz. 7.30; za tydzień o 6.30

* 17.00 Gorzkie żale

* 18.00 msza św. z asystą pielgrzymów z grupy 12A

* w całej diecezji dziś zbiórka ofiar na rzecz pomocy ubogim. Ministranci będą po mszy św. stali z puszkami „Jałmużny wielkopostnej”.

2.         Jutro o godz. 18.00 w katedrze msza św. w 2 r. śm. ks. bpa Edwarda Materskiego

3.         We wtorek przypada uroczystość Zwiastowania NMP:

            * msza św. 6.30; 9.00; 17.30; 18.00

            * 9.00 msza św. w intencji długoletniego proboszcza naszej parafii ks. Stefana Popisa, w 18. r. śm.

            * 16.00 we wtorek i czwartek możliwość rozliczenia podatku PIT

            * 17.00 różaniec

            * 17.00 w kościele oo. Bernardynów rozpoczną się diecezjalne uroczystości związane z Dniem Świętości Życia.

4.         Środa:

* 16.00 spotkanie Klubu seniora: odwiedzimy pracownie ozdób choinkowych państwa Kalitów i Strusińskich przy ul. Kościelnej. Bardzo ciekawy temat, warto zapoznać się z tym trudnym ale i bardzo szlachetnym zawodem.

* 18.30 spotkanie Rycerzy Kolumba przygotowujące do uroczystej inauguracji naszej Rady.

* od środa do piątku młodzież szkół gimnazjalnych i średnich ma trzy dni wolne od zajęć szkolnych, a przeznaczone na przeżycie rekolekcji wielkopostnych. Wszyscy uczniowie tych szkół codziennie rozpoczynają rekolekcje o godz. 10.00. Całość poprowadzi ks. Robert Matysiak z parafii Kuczki. Liczymy, że rodzice zmobilizują swoje dzieci i wszyscy włączą się w to przeżycie duchowe.

5.         Działająca przy naszej parafii grupa teatralna Opatrzność – dzieci z zespołem Downa, w czwartek o godz. 18.00 w Wyższym Seminarium Duchownym wystawią przedstawienie „Kopciuszek”. Wstęp jest bezpłatny. Będzie można również zwiedzić seminarium. Serdecznie zapraszamy.

6.         Piątek:

            * od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

            * droga krzyżowa: 7.00; 17.30 – dla dzieci; 18.30 – rozważania prowadzone będą przez osoby z PZC i chóru parafialnego.; 19.15 – dla młodzieży na zakończenie ich rekolekcji.

7.         W dniach 28 – 30 marca Wspólnota Galilea organizuje w kościele księży Pallotynów rekolekcje dla małżeństw, które przeżywają kryzys oraz dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Szczegóły na folderach wyłożonych na regale oraz na plakacie w gablocie.

8.         Za tydzień z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu. Przesuniemy zegarki o godzinę do przodu. Msze św. w niedzielę już według czasu letniego. Natomiast po Mszy świętej o g. 12.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

9.         Na remont kościoła w ciągu tygodnia złożono 4 ofiary w tym jedna ofiara od rodziny z parafii na Idalinie.

            * wspólnoty Kół Żywego Różańca i Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci złożyły ofiarę na nowy komplet ornatów koloru fioletowego (7 sztuk) przeznaczonych do celebracji w uroczystości.

            * Straż Honorowa Serca Jezusowego oraz rodzina Bogumiły i Janusza Odzimków oraz jedna rodzina z parafii Idalin – złożyli ofiary na odnowioną monstrancję.

            Wszystkim składam serdeczne – Bóg zapłać.

Kto chciałby złożyć jeszcze ofiarę na monstrancję, może to uczynić w zakrystii lub kancelarii.

10.       Prasa katolicka:

* Gość Niedzielny i Niedziela – bardzo ubogacająca lektura na Wielki Post. Jako bonus przy każdej gazecie, dodatek – książka pt. Pasja. Koszt całości 6 zł. Zachęcamy do nabywania.

11.       Już trzeci rok z rzędu parafia organizuje w dniu 2 maja  pielgrzymkę autokarową do Oświęcimia, w dniu męczeńskiej śmierci bł. ks. Bolesława Strzeleckiego, naszego proboszcza i patrona.

Pielgrzymka składa się z dwóch części:

A) nawiedzenie muzeum oświęcimskiego i złożenie kwiatów przy ścianie śmierci. Bardzo wielu nigdy nie było na tym miejscu. Zachęcamy, aby rodzice wraz z dziećmi, które są w wieku młodzieńczy wzięli udział w pielgrzymce.

 B) część turystyczna – odwiedzimy historyczne miejsca – Ojcowski Park Narodowy i zamek w Pieskowej Skale; klasztor sióstr norbertanek w Imbramowicach (siostry przez 800 lat przebywają w tym miejscu, to ewenement na skalę Europy); Miechów z bazyliką Grobu Pańskiego.

Drugi maja to dzień wolny od pracy, przypada w piątek. Wyjazd o godz. 2.30. Koszt 80 zł. W zakrystii są dokładne dane na temat pielgrzymki, można wziąć po mszy św. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

12.       W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

+ Wojciecha Michonia z ul. Wróblewskiego; lat 64

* Jutro msza św. pogrzebowa Konstantego Giaka z ul. Złotej; przeżył 97 lat

Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu.