1. Dziś:

* msza św. w intencji parafii o 6.30; za tydzień o 7.30

* po mszy św. będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na rzecz chorej Nadii. Pochodzi i mieszka w Radomiu. Urodziła się jako wcześniak. Ze względu wadę kończyn dolnych nie może samodzielnie chodzić. W Polsce nie ma ośrodka, w którym leczy się takie wady. Jedynym ośrodkiem na świecie, gdzie podejmuje się takie operację są Stany Zjednoczone, klinika na Florydzie. Koszt operacji jest bardzo duży. Rodzice Nadii zwracają się z prośbą o pomoc do różnych instytucji. W miarę możliwości starajmy się włączyć w tę pomoc. Już teraz składam –serdeczne Bóg zapłać.

2. W środę 26 sierpnia – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o 6.30; 9.00 i 18.00.

3. W czwartek o 17.30 msza św. w intencji osób starszych, które wzięły udział w sobotnim dniu skupienia w Błotnicy.

4. W piątek 15.00 Koronka do Bożego miłosierdzia i adoracja eucharystyczna.

5. W sobotę o 18.00 miesięczne spotkanie osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywają się w domu parafialnym.

6. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w przyszłą niedzielę pół godziny przed każdą Mszą świętą.

7. Jest już zaprowadzona księga intencji mszalnych na 2016 rok. Można już w kancelarii zamawiać intencje na cały rok

8. W minionym tygodniu złożono 18 ofiar na remont kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

9. W poprzednią niedzielę 24 osoby zgłosiły się do oddania krwi. Lekarz zakwalifikował 19 osób. Oddano ok. 9 litrów krwi.

10. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej = Gość Niedzielny i Niedziela.

11. Remont: jak wszyscy możemy zobaczyć i doświadczyć, w minionych tygodniach zostały ułożone nowe schody prowadzące do kościoła. W planach finansowych miały być zrobione dopiero za trzy lata.

Wraz z grupą parafian podjęliśmy decyzję na spotkaniu w lipcu, że trudno czekać tak długo. Koszt całościowy tych dodatkowych prac to kwota 139 000 zł. Parafianie obecni na spotkaniu powołali specjalny fundusz na ten cel. Do dziś 23 rodziny złożyły 58.000 zł.  Do spłacenia zostało 81.000 zł.

Szczególnym znakiem włączenia się w ten „fundusz – schody” są zawieszone w kruchcie kościoła pamiątkowe tabliczki. Podobne inicjatywy możemy spotkać  w różnych sanktuariach w całej Polsce np. w Licheniu. Wchodząc do kościoła można zobaczyć tę pamiątkową ścianę z tabliczkami.

Już teraz chcę podziękować tej grupie osób za inicjatywę, oraz za wpłaty na rzecz ufundowania schodów. Zwracam się do pozostałych parafian, aby przemyśleli tę inicjatywę i również chcieli dołączyć do tego „funduszu – schody”. Ufam, że do tej grupy inicjatywnej dołączą następni i w niedługim czasie całość będzie opłacona.

Tabliczki umieszczone w kruchcie kościoła będą świadczyły przez długie lata o naszym zaangażowaniu przy remoncie. W tej sprawie prosimy o bezpośredni kontakt z Księdzem Proboszczem. Każda następna inicjatywa dotycząca remontu będzie mile widziana.

 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii –

Ś+P Stanisław Kasprzyk; ul. Złota; lat 79

Ś+P Helena Kaim; ul. Litewska; lat 89.

„Wieczny odpoczynek”.