1. W środę:

* rozpoczyna się pielgrzymka papieża Franciszka do naszej Ojczyzny. Dokładny program jest umieszczony w tym numerze Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do włączania się w  pielgrzymowanie poprzez osobistą modlitwę oraz poprzez oglądanie transmisji telewizyjnych.

* trwają diecezjalne spotkania ŚDM – w naszej parafii taki dzień przeżyliśmy w ubiegłą niedzielę.

* młodzież z naszej parafii w liczbie 50 osób wyjeżdża na ŚDM do Krakowa w sobotę o godz. 6.30. Opiekunem będzie ks. Dariusz oraz osoby dorosłe. Wszystkie szczegóły zostały już z młodzieżą omówione.

 2. W piątek o 15.00 Koronka i adoracja Najśw. Sakramentu.

 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach parafialnej grupy 12A. Opiekunem i kierownikiem jest ks. Dariusz. Zachęcamy dzieci z rodzicami oraz młodzież. Osoby do 20 roku życia będą miały opłaconą kwotę wpisowego przez parafię. Warto z tej promocji skorzystać.

 4. W tym tygodniu złożono 4 ofiary na remont kościoła i nabyto 2 cegiełki na plac. Bóg zapłać.

 5. Prośbą do rodziców oraz młodzieży: ostatnio kilku gimnazjalistów z sąsiedniej ulicy urządziło sobie przed kościołem na placu wyścigi rowerowe, skakanie na rowerach ze schodów, brudzenie oponami nowej nawierzchni kostki. Na uwagę Ks. Proboszcza byli zdziwieni, że na placu przed kościołem nie można takich wyczynów uprawiać.

Prosimy, aby rodzice uświadomili swoim dzieciom, do czego jest przeznaczony plac kościelny. Ufamy, że ten apel przyniesie pożądane skutki.

 6. Zachęcamy do nabywania prasy.

 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii

Ś+P     Józefa Jaworskiego; ul. Owocowa; lat 83.

Wieczny odpoczynek.