1.         Dziś: * msza św. w intencji parafii o godz. 9.00; za tydzień o 6.30

2.         We wtorek – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. = 6.30; 9.00 i 18.00. Na apel biskupów będzie to dzień modlitwy za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. O 17.30 w tej intencji wspólnoty modlitewne poprowadzą Różaniec. 

3.         Piątek – od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

4.         ZA tydzień w niedzielę ½ godz. przed każdą mszą św. spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

5.         W tym tygodniu złożono 4 ofiary na remont wieży kościoła.

6.         Jak możemy zauważyć, w ostatnim czasie został założony w kościele nowy projektor do pieśni. Jest to aparat najwyższej klasy, a zakupiliśmy go za ofiary złożone na tacę w Boże Ciało. Za wszystkie ofiary składam – serdeczne Bóg zapłać.

7.         W kancelarii możemy wpisywać intencje mszy św. na 2015 rok. Narzeczeni, którzy planują ślub w naszej parafii w przyszłym roku mogą również rezerwować termin i godzinę mszy św. ślubnej.

8.         Trwają zapisy na wrześniową pielgrzymkę autokarową na tereny Księstwa Polan. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 13 września; wyjazd o 4.30. Odwiedzimy 8 historycznych miejscowości. Koszt 70 zł od osoby. Zapisy po mszy św. w zakrystii lub kancelarii lub u pani Jadwigi Nobis. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

9.         Parafialny Zespół Caritas pragnie serdecznie podziękować 17 rodzinom, które przygotowały plecaki szkolne dla dzieci z ubogich rodzin z parafii. Zostały one już przekazane rodzicom dzieci i sprawiły dzieciom wielką radość.

10.       Pragniemy przypomnieć, że parafia nasza organizuje w dn. 20 – 27 września ośmiodniową pielgrzymkę do Chorwacji i sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie. Do tego miejsca pielgrzymują z całego świata ci, którzy przeżywają trudności w swoim małżeństwie; ci, którzy modlą się o dar potomstwa; ludzie modlący się o pokój. Mamy jeszcze 2 wolne miejsca. Jeżeli ktoś z parafian lub znajomych byłby zainteresowany – prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.

11.       Prasa katolicka: od dziś przez trzy niedziele Gość Niedzielny dołącza płyty z recytowanym tekstem Dzienniczka św. siostry Faustyny. Koszt bez zmian. Warto pozyskać taki prezent.

12.       W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii

Ś+P     Mirosław Nowotnik; ul. Litewska; lat 54. „Wieczny odpoczynek”.