VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.         Dziś: 

* msza św. w intencji parafii o godz. 6.30; za tydzień o godz. 7.30

* 18.00 msza św. grupy pielgrzymkowej 12A

2.         W piątek:

* 9.00 msza św. w intencji społeczności Szkoły Podstawowej Nr 31 z ul. Białej – to dzień patrona ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszam grono pedagogiczne, dzieci, rodziców. Po mszy św. ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu o patronie.

* 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

* na nabożeństwie majowym rozpoczęcie Nowenny przez Zesłaniem Ducha Św.

3.         Za tydzień w niedziele:

*pierwsza niedziela miesiąca i jednocześnie uroczystość Wniebowstąpienia

* 6.30 za zm. z KŻR

* 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

* 12.00 msza św. jubileuszowa 25 – lecia kapłaństwa ks. Jacka Swenda – michality, naszego parafianina. Ks. Jacek od kilku lat pracuje na misjach w Dominikanie. W swoich modlitwach pamiętajmy o jego trudnej posłudze.

* 16.00 wymiana tajemnic   KŻR

* na mszach św. kazanie będzie miał misjonarz pracujący w Afryce, w Kamerunie, ksiądz Mirosław Bujak, pochodzący z naszej diecezji. Po mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę na prowadzona przez niego misję, gdzie buduje kościół. Niech to będzie nasz wkład w dzieło misyjne Kościoła.

* 9.00 – 14.00 kolejna zbiórka krwi Parafialnego Klubu HDK im. Św. Jana Pawła II. Krew mogą oddać osoby w wieku między 18.00 a 65 rokiem życia, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Bardzo zachęcamy do włączania się w to wielkie dzieło miłosierdzia. Ta zbiórka krwi będzie na rzecz 6 – letniego Krzysia Stąpora, który jest chory na białaczkę i przebywa obecnie w szpitalu onkologicznym w Warszawie.

* XI Festyn Parafialny pod hasłem „Jesteśmy razem ze Świętym Janem Pawłem II – patronem rodziny”. Rozpoczęcie o 13.00, zakończenie ok. 21.00. Całość programu podana jest na plakacie. Starajmy się całymi Rodzinami włączyć w ten dzień, jak zawsze będzie wiele atrakcji oraz niespodzianek. Nadal prosimy o przynoszenie fantów na loterię oraz tradycyjnie zwracamy się z prośbą o upieczenie ciast i przyniesienie ich w sobotę po południu lub w niedziele rano. Niech to będzie pięknie przeżyty dzień dziecka.

4.         Bóg zapłać 7 rodzinom za złożone ofiary na remont kościoła.

5.         Ks. Dariusz informuje, że jest jeszcze 6 miejsc wolnych na sierpniową pielgrzymkę do Czech, Austrii i Niemiec. Prosimy o bezpośredni z nim kontakt.

6.         Parafia nasza organizuje w dniach 28.07 – 2.08 półkolonię dla dzieci z klas 2 – 6 szkoły podstawowej. Rodziców zainteresowanych zapraszam do zakrystii lub kancelarii celem pobrania instrukcji opisującej szczegóły tej inicjatywy. Całość poprowadzi ks. Sebastian i zespół opiekunów.

7.         Za niepełne 4 tygodnie przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji będzie wiodła ulicami: Kościelną (ołtarz I pod koniec ulicy – przygotowują mieszkańcy ulicy oraz wspólnoty KŻR, APDŚ, Straży Honorowej); Długojowską (ołtarz II w okolicy gimnazjum – przygotowują mieszkańcy oraz Akcja katolickaą; Ogrodnicza (ołtarz III przy zbiegu ze Słowackiego – przygotowują mieszkańcy i Oaza Rodzin); Słowackiego (ołtarz IV przy zbiegu z Kwiatowa – przygotowują mieszkańcy i Rycerze Kolumba. Prośba, aby już wcześniej się zorganizować.

8.         Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej

9.         W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:

+ Zygmunt Jakubowski; ul. Komunalna; lat 56

+ Zofia Oleksy; ul. Kościelna; lat 74

+ Marian Głuch; ul. Jasna; lat 55.    „Wieczny odpoczynek”.