OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA 25 STYCZNIA 2015

1. Dziś:

* msza św. w intencji parafii o 18.00; za tydzień o 7.30

* 18.00 msza św. z asystą pielgrzymów z grupy parafialnej 12A

 2. W piątek od 15.00 adoracja eucharystyczna

 3. W sobotę o 18.00 w sali w domu parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa. Zapraszamy tych, którzy już włączyli się w ten rodzaj duszpasterstwa, ale również zachęcamy innych, tak z naszej jak i z innych parafii, na takie spotkania. Odbywają się one zawsze w ostatnia sobotę miesiąca o tej samej godzinie, to jest o 18.00. Te spotkania stwarzają okazję do głębszego spojrzenia na dar wiary, jak również na swoją życiową sytuację. Zapraszamy.

 4. Za tydzień pierwsza niedziela lutego:

* 6.30 msza św. za zmarłych z KŻR

* 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

* 16.00 wymiana tajemnic Różańcowych

* 17.30 nabożeństwo do Serca jezusowego

* 18.00 msza św. z asystą Parafialnej Rady Rycerzy Kolumba oraz spotkanie formacyjne

 5. Bóg zapłać 4 rodzinom, które złożyły swoje ofiary na remont kościoła.

 6. W minionym tygodniu został odebrany z pracowni hafciarskiej Sióstr Służek z Sandomierza, odrestaurowany sztandar procesyjny z wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Stanisława Kostki. Bóg zapłać siostrom z KŻR,  APDŚ, Straży Honorowej Serca Jezusowego za ofiary złożone na ten cel.

Na Wielkanoc będzie tak samo zrobiony drugi sztandar. Jeżeli ktoś chciałby złożyć na ten cel swoją ofiarę, proszę o bezpośredni kontakt.

W parafii mamy kilkanaście sztandarów do procesji, chcemy sukcesywnie je odnawiać, bowiem prawie wszystkie są w bardzo złym stanie. One – chorągwie i sztandary, wiele mówią o historii  naszej parafii, zostały ufundowane w większości przed II wojną.

Liczymy na zaangażowanie parafian w tej kwestii.

 7. Komunikat Księdza Biskupa Ordynariusza:

Ojciec Święty Franciszek mianował w dniu 17 stycznia 2015 r. ks. Piotra Turzyńskiego, wykładowcę WSD w Radomiu, biskupem pomocniczym diecezji radomskiej. Ksiądz biskup urodził się w 1964 r. w Radomiu [ chcę dodać, że rodzina jego mieszkała w tych latach w naszej parafii przy ul. Lubońskiego i otrzymał on chrzest w naszej parafii ]. Ukończył LO im. T. Chałubińskiego, WSD w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1988 r. Święcenia biskupie odbędą się w katedrze w Radomiu w sobotę 28 lutego o godz. 11.00. Pamiętajmy w swoich modlitwach o biskupie nominacie.

 8. Polecamy jak w każdą niedzielę prasę katolicką:

* dla starszych = Gość Niedzielny; Niedziela; Rycerz Niepokalanej;  

* dla dzieci = Mały Gość Nniedzielny; Mały Rycerzyk Niepokalanej.

 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii Ś+P Helenę Szczypior; ul. Komunalna; lat 85

„Wieczny odpoczynek”