1.         Dziś:

           * msza św. w intencji parafii o godz. 6.30; za tydzień o 18.00

           * W minioną niedzielę zawiązała się Glinicka Inicjatywa Obywatelska w liczbie 9 osób, której celem jest podjęcie działań zmierzających do zainstalowania na przejściu dla pieszych przed kościołem sygnalizacji świetlnej. Od dziś zbieramy podpisy osób dorosłych (stolik pod chórem), które chcą poprzeć tę sprawę. Wychodząc z kościoła proszę się zatrzymać i wpisać swoje nazwisko oraz złożyć podpis. Liczymy na jak najwięcej wpisów. Nie jest potrzebny dowód osobisty ani PESEL.

            * 18.00 Msza św. grupy pielgrzymkowej 12A + spotkanie w domu parafialnym.

            * Zachęcamy również do pobrania ze stolika pod chórem ankiety mówiącej o ograniczeniu handlu w niedziele w naszym mieście. Do ankiety dołączamy bezpłatną gazetkę opisującą szczegóły tej akcji.

          * do przyszłej niedzieli głosujemy na naszą szopkę w konkursie diecezjalnym. Zachęcamy do oddawania głosów. Można głosować TUTAJ

2. W dniu wczorajszym zakończyliśmy kolędę w rodzinach naszej parafii.

* Dane parafialne: do parafii NSJ należy 2486 rodzin. Orientacyjna liczba parafian to ok. 7300 osób (wiele osób wyjechało albo na stałe albo czasowo i dlatego trudno o jednoznaczną liczbę). Po kolędzie przyjęło kapłana 2205 rodzin, a nie przyjęło 281, co stanowi ok. 13% wiernych. Widzimy zatem, że zdecydowana większość identyfikuje się ze wspólnotą parafialną. Chcemy podziękować za serdeczną atmosferę, za wspólną modlitwę, za dobre słowa, za wszystkie kwestie, które zostały omówione w poszczególnych rodzinach.

Martwi nas jako duszpasterzy:

* bardzo duża ilość związków niesakramentalnych bez przeszkód małżeńskich, a szczególnie brak świadomości, że trwanie w takim związku jest grzeszne, że pozbawia osoby na całe życie sakramentów spowiedzi i Komunii św.

* że wielu rodziców nie widzi w tym obyczaju nic złego. To mówi o radykalnym zaniku poczucia grzechu.

* Martwi również poszerzająca się skala alkoholizmu wśród mieszkańców, a przede wszystkim wśród młodzieży. To zły prognostyk.

* Bardzo szeroka jest skala osób starszych, a przede wszystkim chorych. To wielkie zadanie dla rodzin, aby jeszcze bardziej zaangażować się we wzajemna pomoc.

* To najważniejsze kwestie wynikające z odbytej wizyty kolędowej.

* Z ofiar złożonych przy wizycie będziemy dalej podejmowali prace remontowe przy kościele. Po Wielkanocy rozpoczniemy prace, które będą skoncentrowane przy remoncie wieży. W zależności od możliwości będziemy chcieli wykorzystać już trzeci sezon trwającego remontu.

Bóg zapłać.

3.         We wtorek rano kancelaria będzie nieczynna. O godz. 17.00 Różaniec w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Bpa Piotra Gołębiowskiego

4.         W piątek od 15.00 cotygodniowa Adoracja Najśw. Sakramentu.

5.         Pierwsza sobota miesiąca – 18.00 msza św. przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi w intencji wszystkich żyjących z KZR o opiekę Matki Bożej.

6.         Za tydzień – pierwsza niedziela lutego:

            * w tym dniu przypada święta Ofiarowania Jezusa w świątyni – Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej mszy św. poświęcenie gromnic.

            * 12.00 po  mszy św. dziecięcej krótkie jasełka wystawione przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1.

            * 6.30 msza za zmarłych z KŻR

            * 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

            * 16.00 wymiana tajemnic KŻR

            * 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego

6.         Bóg zapłać 5 rodzinom, które złożyły ofiary w tym tygodniu na remont kościoła.

7.         Prasa katolicka:

            * Gość Niedzielny: polecamy notatkę ze szmaragdowego jubileuszu 55-lecia świeceń kapłańskich naszego księdza prałata Stanisława; jako bezpłatny  dodatek – karnawałowa płyta z najpiękniejszymi utworami muzyki klasycznej Mozarta.

            * Niedziela

            * dla dzieci Mały Gość Niedzielny

8.         W tym tygodniu pożegnaliśmy

 + Marię Konopkę; ul. Tadeuszowska; lat 63

Polecamy ją Bożemu Miłosierdziu…