alt

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

DZIEŃ KANONIZACJI ŚW. JANA PAWŁA II

1.         Dziś:   * msza św. w intencji parafii o godz. 7.30; za tydzień o 7.30

            * 15.00 dziękczynne nabożeństwo Koronki do miłosierdzia Bożego za dar kanonizacji św. Jana Pawła II.

            * 20.00 w Alejach Jana Pawła II koncert z okazji kanonizacji. Śpiewać będzie nasz chór parafialny. Zostaliśmy poproszeni przez organizatorów, aby w miejscu centralnym podczas koncertu były wystawione relikwie świętego Jana Pawła II z naszej świątyni. Zatem już o 19.00 zgromadzimy się w naszym kościele i procesjonalnie ulicami Słowackiego, Owocowa, Konopnickiej do ronda pójdziemy. Proszę o jak najliczniejszy udział.

2.         Jutro o godz. 18.30 spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu. Ksiądz Dariusz informuje, aby każdy miał ze sobą dzienniczek bierzmowanych.

3.         Wtorek: * 17.00 różaniec; * 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – przygotowanie festynu. Prosimy o obecność wszystkich członków Rady.

4.         Środa: 13.30 spotkanie Klubu seniora. Wyjazd do jedynego w całej diecezji klasztoru sióstr klauzurowych w Skaryszewie. Tam msza św. i spotkanie z siostrami.

5.         W czwartek rozpoczynamy miesiąc maryjny, maj. Pierwsze nabożeństwo majowe w czwartek o 17.30, a na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

            Przez cały maj nabożeństwa o 17.30. Msze św. popołudniowe: przed naboż. o 17.00 oraz po naboż. o 18.00.

            * pierwszy czwartek, o godz. 18.00 msza św. o powołania do służby Bogu.

6.         Piątek – 2 maja:

            * 2.30 rozpoczęcie pielgrzymki do miejsca męczeńskiej śmierci bł. Ks. Bolesława Strzeleckiego, oraz do innych miejscowości Małopolski. Prosimy o punktualne przybycie. Powrót ok. 21.00. Osoby, które się zgłosiły, a jeszcze nie opłaciły prosimy o dokonanie wpłat.

            * pierwszy piątek: * spowiedź 6.00 i 16.30; * 8.30 Komunia św. dla chorych w ich domach; * 15.00 adoracja eucharystyczna; * 18.00 msza św. w intencji Straży Honorowej Serca Jezusowego i wspólne modlitwy tej wspólnoty; * to dzień flagi, wywieszamy na dni świąteczne flagi narodowe.

7.         Pierwsza sobota miesiąca, a jednocześnie 3 dzień maja = Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz państwowe święto Konstytucji 3 – Maja. Msze św. według porządku niedzielnego. * 18.00 msza św. w intencji wspólnoty KŻR.

8.         Za tydzień – pierwsza niedziela miesiąca: * 6.30 msza św. Za zm. z KŻR; * 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej; * 16.00 wymiana tajemnic KZR; * 17.30 majówka.

9.         Możemy w kancelarii wpisywać na Wypominki na II półrocze / od maja do końca października /.

10.       W tym tygodniu złożono 5 ofiar na remont kościoła. Bóg zapłać.

11.       Trwają jeszcze zapisy na II parafialną pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę. Chętni mogą uzyskać kartę informacyjną w zakrystii lub kancelarii.

12.       Ks. Dariusz organizuje w dniach 16 – 20 sierpnia, 5 – dniową pielgrzymke do Czech, Niemiec i Austrii. W programie zwiedzanie: czeskich Budziejowic, Krumlowa, altoting, Salzburg, Kutna Hora. Koszt 790 zł plus bilety wstępu. Koszt obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie, 4 noclegi w hotelach, śniadania i obiadokolacje. Szczegóły u ks. Dariusza i na plakacie na tablicy ogłoszeń. Zapisy do 18 maja br.

13.       Prasa: W Gościu Niedzielnym piękny plakat ze św. Janem Pawłem II.

14.       W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

            Ś+P     Tadeusza Uraszewskiego; ul. Złota; lat 50

                        Elżbietę Magdzicką;  ul. Makowska; lat 63

                        „Wieczny odpoczynek”

 

 

/strong