1. Dziś: * msza za parafian o 6.30; za tydzień o 7.30

* codziennie przez cały adwent – o godz.  6.00 nabożeństwo Godzinek do NMP.

* roraty codziennie dla osób starszych o 6.30; dla dzieci o 18.00. Dzieci będą miały swoje specjalne obrazki, które pomogą przeżyć tzw. „Jasnogórską drogę adwentową”.

* po mszach św. będziemy mogli nabyć poświęcony opłatek wigilijny. Rozprowadzają osoby z Klubu seniora. Jak co roku ofiary składane z racji opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Starajmy się zaangażować i zadbać o ciepło w kościele.

* świece adwentowe = w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świecę taką stawiamy na stole wigilijnym, to znak miłosierdzia i ludzkiej dobroci. Są trzy rodzaje świec.

* Przy ambonie jest ustawiona choinka z serduszkami. Kto będzie chciał ofiarować jakiejś osobie – starszej, chorej, biednej – paczkę świąteczną, prosimy, aby wziął jedno serduszko i do zakończenia naszych rekolekcji (do dnia spowiedzi rekolekcyjnej) dostarczył paczkę do zakrystii. Osoby z PZC przekażą ten dar osobom potrzebującym.

* 18.00 msza z asystą pielgrzymów z grupy 12A + spotkanie formacyjne.

 2. Pierwszy czwartek miesiąca = 18.00 modlitwy o powołania do służby Bogu.

 3. Pierwszy piątek miesiąca =

* spowiedź od 6.00 i od 17.00

* nie będzie odwiedzin chorych. Adwentowy dzień chorych będzie w piątek po rekolekcjach tj. 16.12.2016. Rozpoczęcie od godz. 8.30.

Już od dziś można zapisywać chorych = w zakrystii lub w kancelarii.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna.

* 18.00 msza św. w intencji członków Straży Honorowej Serca Jezusowego i modlitwy tej wspólnoty.

4. Pierwsza sobota = * 18.00 msza w intencji KŻR o zdrowie i owocność łask Bożych.

* 18.00 msza z asystą Akcji Katolickiej i spotkanie formacyjne.

5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca:

* 6.30 msza za zmarłych z KŻR; * 10.30 msza w intencji członków chóru; * 10.30 po mszy spotkanie Rycerstwa Niepokalanej; * 16.00 wymiana tajemnic i spotkanie formacyjne dla KŻR + Straży Honorowej + APDŚ; * 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; * 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba + spotkanie formacyjne.

* pod koniec każdej mszy św. skieruje do nas słowo siostra Anna, misjonarka, pochodząca z Radomia, która pracuje na Ukrainie i prowadzi przedszkole dla dzieci z biednych rodzin oraz dla sierot wojennych. Po mszach św. będziemy mogli z nią porozmawiać i złożyć ofiarę na utrzymanie tej tak ważnej placówki.

6. Pragnę podziękować wszystkim, którzy ofiarowali dary materialne na pomoc ludności polskiej z zachodniej Ukrainy. Dary te poprzez Caritas będą przesłane do najbardziej potrzebujących.

7. W tym tygodniu złożono 7 ofiar na remont kościoła i 2 rodziny nabyły pamiątkowe cegiełki na „fundusz – plac kościoła”. Serdecznie dziękuję.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i kalendarzy na 2017 rok.