Pragnę serdecznie podziękować za przygotowanie i wspólne przeżycie Triduum Sacrum:

*          księżom – prałatowi Stanisławowi; kanonikowi Jerzemu, Dariuszowi i Sebastianowi – za ich posługę liturgiczną, sakramentalną w konfesjonale i duszpasterską

*          za przygotowanie ciemnicy – ks. Dariuszowi oraz Rycerzom Kolumba jak również paniom – Agacie Bińkowskiej i Iwonie Rokicie; a państwu Elżbiecie i Piotrowi Wróbel za ofiarowanie kwiatów do ciemnicy.

*          za przygotowanie Grogu Pańskiego – ks. Sebastianowi i osobom zaangażowanym z chóru parafialnego.

Wszystkim, którzy bezimiennie włączyli się w prace dekoracyjne – serdeczne podziękowanie.

*          wspólnotom parafialnym dzieci, młodzieży i dorosłych za adoracje indywidualne i wspólne.

*          Panu Januszowie – kościelnemu, pani Małgorzacie, panu Marcinowi oraz panu Zbigniewowi Dziwiszowi za przygotowanie kościoła i placu kościelnego na te święta

*          Paniom – Bożenie Bardziak i Małgorzacie Mateckiej za udekorowanie kwiatami ołtarzy.

*          Księdzu Sebastianowi i panu organiście oraz całemu chórowi za długie godziny poświęcone na próby i za piękne śpiewy liturgiczne podczas całego Wielkiego Tygodnia.

*          ks. Dariuszowi i służbie liturgicznej pełniącej posługę w czasie świąt.

*          siostrom z KŻR, APDŚ I Straży Honorowej za przygotowanie obrusów na ołtarze.

*          Wszystkim, którzy na różne sposoby zaangażowali się w przygotowanie i wspólne przeżycie świąt Wielkanocnych – składam serdeczne Bóg zapłać.

OGŁOSZENIA:

1. Jutro drugi dzień świąt Wielkanocnych: * msze św. według porządku niedzielnego; * będzie oczytany lisy rektora KUL, a ofiary na tacę przeznaczone na tę katolicką uczelnię.

2. W środę o godz. 16.00 przełożone spotkanie Klubu seniora dotyczące tematyki żołnierzy wyklętych i niezłomnych z terenu ziemi radomskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

3. W czwartek o 18.30 kolejne spotkanie w ramach grupy dyskusyjnej – katechezy dorosłych. Temat: Czym jest globalizacja – zagadnienia etyczne. Prowadzi ks. Wojciech Wojtyła.

4. Pierwszy piątek miesiąca: * ze względu na trwającą wielką oktawę paschalną w ten piątek nie obowiązuje post; * spowiedź od 6.00 i od 17.00; * nie będzie w kwietniu odwiedzin chorych, ponieważ były tuż przed świętami. * 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja; * 18.00 msza św. w intencji Straży Honorowej Serca Jezusowego i modlitwy po mszy św.

5. Pierwsza sobota: *18.00 msza św. w intencji KŻR; * 18.00 msza św. z asystą Akcji katolickiej.

6. Za tydzień: Niedziela Bożego Miłosierdzia:

* 6.30 msza za zmarłych z KŻR

* 9.00 – 14.00 kolejna zbiórka krwi w ramach parafialnego Klubu HDK im. Św. Jana Pawła II. Wielka zachęta, aby również w ten sposób okazać miłosierdzie dla ludzi chorych. Słyszymy jak bardzo brakuje krwi.

* 15.00 zapraszamy na słowno – muzyczne oratorium w wykonaniu naszego chóru parafialnego i członków Akcji Katolickiej, które zakończymy odmówieniem Koronki.

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

 7. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary i indywidualne na remont kościoła oraz 2 rodzinom za ofiary na „cegiełkę – plac kościoła”.

 8. Zachęta do nabywania prasy katolickiej: dla starszych =  Gość Niedzielny; Niedziela; Rycerz Niepokalanej;  dla dzieci = Mały Rycerz i Mały Gość.

 9 W minionym tygodniu pożegnaliśmy z parafii –

Ś+P Małgorzatę Kupidurę; ul. Ogrodnicza; lat 56. Wieczny odpoczynek.