III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 LUTEGO 2016 R.

1. Dziś:

* 17.00 Gorzkie żale

* 18.00 msza św. z asystą pielgrzymów z parafialnej grupy 12A.

2. Wtorek:

* 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.00 dyżur Parafialnego Zespołu Caritas i rozliczanie podatku za ubiegły rok.

* 17.00 w każdy wtorek Koła Żywego Różańca modlą się na różańcu – w pierwszy wtorek miesiąca intencji o dar kanonizacji bł. Ks. Bolesława Strzeleckiego, naszego patrona.

* 18.40 w Sali w domu parafialnym spotkanie modlitewne grupy Odnowy w Duchu Świętym.

3. Środa + czwartek + piątek = 10.00 rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich. Rekolekcje prowadzi o. Kris z Nigerii. W te dni młodzi nie idą do szkoły, ale wszyscy uczestniczą w kościele w naukach i spowiedzi rekolekcyjnej.

4. Środa: 16.00 w Sali parafialnej spotkanie Klubu seniora. Temat: „Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w najtrudniejszych latach stalinizmu 1949 – 1953 – posługa proboszcza ks. Adama Łukasiewicza”.

5. Pierwszy czwartek miesiąca – 18.00 msza św. z modlitwą o powołania.

6. Pierwszy piątek:

* spowiedź = 6.00 i 17.00

* nie będzie odwiedzin chorych, uczynimy je po rekolekcjach w piątek 18. marca w ramach wielkopostnego dnia chorych.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia i adoracja eucharystyczna.

* nabożeństwo drogi krzyżowej: 7.00 dla starszych; 17.30 dla dzieci; 18.30 dla starszych – rozważania poprowadzi wspólnota oazy rodzin; 19.15 dla młodzieży

* 18.00 msza św. w intencji Straży Honorowej Serca Jezusowego.

7. Pierwsza sobota – 18.00 msza św. w intencji KŻR.

8. Pierwsza niedziela:

* 6.30 msza za zmarłych z KŻR; 16.00 wymiana tajemnic różańcowych; 17.00 Gorzkie żale; 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

9. Siostry Niepokalanki prowadzą w Radomiu na starym mieście przy ul. Staromiejskiej przedszkole dla dzieci „Domek św. Antoniego”. Pragną poinformować, że rozpoczął się już nabór na kolejny rok. Rodzice małych dzieci mogą dowiedzieć o wszystkich szczegółach z plakatu, który jest umieszczony przy krzyżu oraz wziąć ulotkę ze stolika z prasą.

10. Kilka ważnych ogłoszeń dotyczących remontu kościoła:

* został już formalnie zamknięty „fundusz – schody”. Zgłosiło się 80 rodzin i wspólnot parafialnych. Wśród nich jest kilka rodzin pochodzących z innych parafii. W najbliższym czasie będzie umieszczonych w kruchcie kościoła ostatnich 12 tabliczek. Pragnę wszystkim fundatorom złożyć jeszcze raz serdeczne podziękowanie.

* rozpoczęły się prace przy wieży od strony ul. Kościelnej. Potrwają one do połowy czerwca.

* po Wielkanocy rozpoczniemy prace tynkarskie arkad od strony ul. Kościelnej.

* trzecim etapem będzie rekonstrukcja placu przed kościołem – etap I sięgający od ul. Słowackiego do końca arkad. Projekt placu jest umieszczony na drzwiach szklanych przy wyjściu ze świątyni, bardzo proszę się z nim zapoznać.

Jak można zauważyć, zostały już usunięte stare krzewy, a na ich miejsce będą nowe nasadzenia. Będzie wymieniona: * podziemna instalacja odprowadzająca wodę;* nawierzchnia placu; * będzie nowy system nawadniania powierzchni zielonej; * elementy dekoracyjne. Od zeszłego roku jest już nowy krzyż misyjny.

Koszt rekonstrukcji placu wyniesie ok. 160.000 zł.

Na spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej zastanawialiśmy się nad sfinansowaniem kosztów związanych z placem.

Zwracam się z następującym pomysłem i propozycją.

Poprzedni krzyż misyjny został zdemontowany i pocięty na 320 części. Zrobiono z nich pamiątkowe cegiełki z nadrukiem: „Cegiełka remontowa kościoła parafialnego p.w. NSJ w Radomiu. Etap prac – plac przed kościołem”. Można taką cegiełkę oglądnąć po mszy św. przy stoliku z prasą. W taki sposób ten omodlony krzyż może powrócić do waszych domów, jako cegiełka wspierająca remont placu. Rada ustaliła, że koszt cegiełki powinien wahać się w kwocie ok. 500 zł. Można je będzie nabywać od najbliższego tygodnia w zakrystii lub kancelarii. Kto nabędzie cegiełkę zostanie wpisany do parafialnej księgi ofiarodawców, która jest prowadzona od początku remontu. Wpisywane są do niej wszystkie ofiary składane przez cały rok. Ufam, że ten znak cegiełki zawieszony w domu rodzinnym będzie pięknym świadectwem wspólnej troski. Może to być również np. prezent dla kogoś z dalszej rodziny.

 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Piotr Gajewski; ul. Tadeuszowska; lat 94

            Antoni Filipczak; ul. Lechicka; lat 88

„Wieczny odpoczynek”.