PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1.         Dziś:   *  msza św. w intencji parafii o 6.30; za tydzień o 18.00

            * Rozpoczęliśmy adwent.  Codziennie o 6.00 śpiew nabożeństwa Godzinek; 6.30 roraty dla osób starszych; 18.00 roraty dla dzieci – każde dziecko będzie otrzymywało codziennie pamiątkę. Dzieci przygotują w domu z rodzicami lampiony. Prosimy rodziców o włączenie się we wspólną modlitwę adwentową ze swoimi dziećmi.

            * od dziś możemy nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pomagają je rozprowadzać osoby z Klubu seniora. Przy opłatkach składamy stosowną ofiarę, która będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

* Parafialny Zespół Caritas = przy ambonie jest wystawiona choinka z serduszkami, na których są  wypisane imiona dzieci z rodzin biednych. Zachęcamy, zwyczajem lat ubiegłych, do pobrania serduszka, zrobienia stosownej paczki i dostarczenie jej do kościoła do III niedzieli adwentu tj. 14. XII. Będą one naszym gestem dobra dla dzieci z tych rodzin.

            * Parafialny Zespół Caritas rozprowadza jak co roku świece na stół wigilijny. Nabywamy je na stoliku pod chórem. Liczymy, że w każdej rodzinie będzie tegoroczna świeca.

            * Akcja Katolicka organizuje rodzinny konkurs szopek. Już teraz zachęcamy, aby przez cały adwent wraz z dziećmi w duchu przygotowania do świąt dekorować szopki bożonarodzeniowe. Pod koniec adwentu zostaną one przyniesione do kościoła i wezmą udział w parafialnym konkursie na najładniejszą szopkę 2014 / 15 roku.

2.         Jutro o 18.30 miesięczne spotkanie katechetów.

3.         We wtorek:

            * 8.00 – 9.00 kancelaria będzie nieczynna; po południu, bez zmian.

            * Parafialny Zespół Caritas pełni miesięczny dyżur = 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.00

4.         Środa = 16.45 spotkanie modlitewne Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci + 17.30 msza św.

5.         Pierwszy czwartek miesiąca = 18.00 msza św. o powołania i modlitwy Straży Honorowej Serca Jezusowego.

6.         Pierwszy piątek:

            * spowiedź = od 6.00 i 17.00

            * w ten piątek nie będzie odwiedzin chorych, bowiem uczynimy to po rekolekcjach w piątek 19.XII w ramach adwentowego dnia chorych.

            * 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

            * 18.00 msza św. w intencji Straży Honorowej Serca Jezusowego.

7.         Pierwsza Sobota miesiąca:

            * 10.00 dzień skupienia dla Rycerzy Kolumba

            * 18.00 msza św. w intencji osób z KŻR

            * 18.00 msza św. dla dzieci z okazji Św. Mikołaja. Po mszy św. wszystkie dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej zostaną obdarowane paczkami mikołajowymi. Serdecznie zapraszamy.

8.         Pierwsza niedziela:

            * 6.30 msza św. za zm. z KŻR

            * 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

            * 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

            * 17.15 specjalne nabożeństwo maryjne – odśpiewamy starożytny Akatyst na cześć NMP przed Jej świętem Niepokalanego Poczęcia. Całość nabożeństwa poprowadzi chór parafialny. Będzie to pierwsze takie nabożeństwo w naszej wspólnocie.

            * 19.00 spotkanie w domu parafialnym wszystkich, którzy zapisali się na przyszłoroczną pielgrzymkę do Rzymu i Włoch – zaprasza organizator, ks. Sebastian.

            * 10.00 rozpoczęcie w szpitalu na Józefowie dnia skupienia dla służby zdrowia.

9.         W tym tygodniu złożono 4 ofiary na remont kościoła.

10.       Polecamy prasę katolicką, szczególnie Gość Niedzielny, który pomaga w przygotowaniu do przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

 11.       Od kilku miesięcy jest przygotowywana przy kruchcie naszego kościoła nowa kaplica przedpogrzebowa. Pragnę serdecznie podziękować panu Dariuszowi Kowalowi za piękne jej wykonanie.

Od tej pory pogrzeb będzie wyglądał następująco: 1/2 godziny przed mszą św. trumna będzie przywieziona z kostnicy zakładu pogrzebowego i ustawiona w nowej kaplicy w kościele. W tym czasie rodzina i bliscy będą mogli pożegnać osobę zmarłą. Będzie to również czas na wspólną modlitwę wszystkich zebranych. Do kaplicy zakładu pogrzebowego jechało zazwyczaj tylko kilka osób, a tu będą mogli wszyscy się modlić.  W tym czasie ksiądz będzie spowiadał w konfesjonale. Prosimy zatem wykorzystać te pół godziny na modlitwę i spowiedź. Punktualnie kapłan rozpocznie część pierwszą pogrzebu – modlitwy przy zmarłym i nastąpi uroczyste wprowadzenie do kościoła oraz msza św. Po mszy św., jak zawsze, kapłan i wszyscy uczestnicy mszy żałobnej jadą na cmentarz, aby dokonać pochówku.