DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 4. GRUDNIA 2016.

1. Dziś: * msza św. w intencji parafii o 7.30; za tydzień o 6.30; * 10.30 msza w intencji chóru parafialnego; * 10.30 po mszy spotkanie Rycerstwa Niepokalanej; * 16.00 wymiana tajemnic i spotkanie formacyjne dla KŻR + Straży Honorowej + APDŚ; * 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; * 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba + spotkanie formacyjne; * pod koniec mszy św. – po błogosławieństwie, skieruje do nas słowo siostra Anna, misjonarka, pochodząca z Radomia, która pracuje na Ukrainie i prowadzi przedszkole dla dzieci z biednych rodzin oraz dla sierot wojennych. Po jej wystąpieniu będziemy mogli z nią porozmawiać i złożyć ofiarę na utrzymanie tej tak ważnej placówki.

2. Jutro o 18.30 miesięczne spotkanie katechetów uczących na terenie parafii.

3. We wtorek: * 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.00 dyżur Parafialnego Zespołu Caritas.

* Na roraty na godz. 18.00 zapraszamy dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej, bowiem bezpośrednio po nich będzie w kościele spotkanie ze św. Mikołajem.

4. W środę: *16.00 w sali w domu parafialnym kolejne spotkanie Klubu seniora; * 16.45 modlitwy APDŚ a o 17.30 msza za tę wspólnotę.

5. W czwartek, 8.XII – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; msze św. o 6.30; 9.00 i 18.00.

* 11.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu nasz kleryk, alumn III roku, Łukasz Szymański, otrzyma poświęconą przez biskupa sutannę. Prosimy o szczególną modlitwę w jego intencji.

* 18.45 spotkanie Kręgu biblijnego. Temat: Psalmy w literaturze. Spotkanie poprowadzi p. Elżbieta Zawodnik, profesor języka polskiego z Liceum im. R. Traugutta w Radomiu. Serdecznie zapraszamy.

6. W piątek = 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna.

7. Niedziela za tydzień:

* rozpoczęcie rekolekcji adwentowych. Poprowadzi je zakonnik, o. Roman Hernoga, karmelita z klasztoru z Poznania; * wychodząc dziś z kościoła proszę wziąć do swoich domów wydrukowany program tych rekolekcji.

* 9.00 msza z asystą Oazy Rodzin; * za tydzień będzie druga niedziela grudnia – taca przeznaczona na remont kościoła; * 17.00 zapraszamy na szczególne nabożeństwo Maryjne – starochrześcijański Akatyst w wykonaniu chóru parafialnego. Po nabożeństwie dzieci kl. III SP będą miały poświęcone medaliki.

8. Po mszy św. możemy nabyć poświęcony opłatek wigilijny. Rozprowadzają osoby z Klubu seniora. Jak co roku ofiary składane z racji opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Starajmy się zaangażować i zadbać o ciepło w kościele.

* świece adwentowe = w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świecę taką stawiamy na stole wigilijnym, to znak miłosierdzia i ludzkiej dobroci. Są trzy rodzaje świec.

9. Proszę o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalna w piątek po rekolekcjach tj. 16. grudnia. Rozpoczęcie od 8.30

10. Dziękujemy za 3 ofiary złożone na remont kościoła i nabytą jedną cegiełkę na „fundusz – plac przed kościołem”.

11. Polecamy prasę katolicką oraz diecezjalny kalendarz.

12. W tym tyg. pożegnaliśmy – Ś+P Genowefę Kwaczyńską; ul. Długojowska; l. 79.

Wieczny odpoczynek.