1.         Dziś:   * msza św. w intencji parafii o 7.30; za tydzień o 7.30

            * 6.30 msza za zm. z KŻR

            * 15.00 spotkanie opłatkowo-kolędowe w domu parafialnym dla wspólnot – KŻR; APDŚ; Straży Honorowej; Rycerstwa Niepokalanej; oraz wymiana tajemnic różańcowych

            * 17.30 Rycerze Kolumba poprowadzą nabożeństwo medytacyjno – kolędowe przy szopce + 18.00 msza św. formacyjna.

            * 19.00 spotkanie opłatkowe dla wspólnot: Chór; PZC, KD; AK; grupa pielgrzymkowa 12A; katecheci emerytowani; szafarze Eucharystii; Parafialna Rada Duszpasterska.

2.         We wtorek – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Dzień wolny od pracy. Obowiązuje nas udział we mszy św. Msze według układu niedzielnego. Na każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Taca jest przeznaczona na dzieci z krajów misyjnych. O godz. 12.00 wyruszy kolejny już raz ogólno miejski Orszak Trzech Króli. 11.00 msza św. w kościele farnym; 12.00 rozpoczęcie w rynku przejście ulicami miasta. Zachęcamy do wzięcia udziału całe rodziny.

3.         Środa: 16.00 spotkanie opłatkowe i kolędowe dla wszystkich członków naszego Klubu Seniora.

4.         Piątek od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

5.         Za tydzień w niedzielę:

            * 9.00 msza św. z asystą KD

            * po mszy św. o 12.00 roztrzygnięcie konkursu na najładniejsza szopkę. Rodzinną. Zrobiono 11 szopek. Prosimy o obecność na tej mszy wszystkich, którzy zaangażowali się w ten konkurs. Dla wszystkich przewidziane są pamiątki, a dla zwycięzców nagrody.

            * 17.15 – koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru połączony z medytacją poezji bożonarodzeniowej.

            * 18.00 msza z asystą AK

            * 18.00 również msza św. dla członków parafialnego Klubu Honorowych Dawców Krwi oraz po mszy św. spotkanie opłatkowe na plebanii.

            * druga niedziela miesiąca – taca przeznaczona na kolejny etap remontu kościoła. W tym tygodniu złożono 8 ofiar. Bóg zapłać.

6.         Podobnie jak w roku ubiegłym nasza szopka została zgłoszona do internetowego konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową w diecezji. Przed rokiem zajęliśmy wśród 302 parafii w diecezji pierwsze miejsce. Zachęcamy do głosowania i liczymy na duży odzew, abyśmy mogli powtórzyć nasz wspólny sukces. Szczegóły jak głosować znajdują się w wiadomości na stronie głównej.  A bezpośrednio możesz zagłosować TUTAJ.Zachęcajmy do głosowania również swoich bliskich z rodziny oraz znajomych.

7.         Informacja dla wszystkich, którzy będą uczestniczyli w uroczystości pogrzebowej w naszej parafii. Zawsze po przywiezieniu ciała do kaplicy, która znajduje się w kruchcie kościoła, ksiądz rozpoczyna przed mszą spowiedź w konfesjonale. Osoby oczekujące niech nie czekają do mszy, tylko w czasie przez rozpoczęciem mszy niech się wyspowiadają. Już w czasie mszy nie ma spowiedzi. Pamiętajmy o tym i informujmy swoich bliskich przyjezdnych z innych parafii.

8.         Polecamy nabywanie prasy katolickiej : Gość Niedzielny; Niedziela; Rycerz Niepokalanej; Mały Rycerzyk oraz Mały Gość dla dzieci.

9.         Program wizyty duszpasterskiej znajduje się TUTAJ

10.       W tym tygodniu pożegnaliśmy:

            Ś+P     Bogusława Piętowskiego; ul. Lechicka; lat 46. Wieczny odpoczynek.