V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

1.         Dziś:   * msza św. w intencji parafii o godz. 7.30; za tydzień o 6.30

            * Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Środa to dzień spowiedzi. Módlmy się codziennie, aby się wszyscy wyspowiadali. Program spowiedzi znajduje się poniżej.

            * od dziś są zakryte krzyże na znak okresu Męki Pańskiej.

            * 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

            * 17.00 Gorzkie żale

            * po mszy św. będzie zbiórka ofiar na dekorację grobu Pańskiego.

2.         Wtorek:

* 16.00 wtorek i czwartek możliwość  rozliczenia podatku PIT

* 17.00 różaniec.

3.         Środa:

            * ze względu na spowiedź, kancelaria będzie zamknięta.

* o 18.00 msza św. w intencji PZC; spotkanie miesięczne w czwartek o 18.30.

            4.         Piątek:          

* 8.30 wielkopostny dzień chorych. Prosimy o zgłaszanie wszystkich chorych i tych, którzy nie wychodzą już ze swoich domów. Możemy to uczynić do środy. Nie zgłaszamy tylko tych, do których jeździmy co miesiąc. Proszę, aby wszyscy byli przygotowani do spowiedzi i Komunii św.

* od 15.00 adoracja eucharystyczna

* droga krzyżowa: 7.00; 17.30 dla dzieci; 18.30 – po mszy św. wieczornej nabożeństwo ulicami dzielnicy: Wróblewskiego, Tadeuszowską; Odrodzenia, Podmiejską; Dzielną, Długojowską, Miedzianą, Słowackiego. Rozważania poprowadzą osoby w grupy lektorów dorosłych. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

5.         Sobota: 16.00 kolejne miesięczne spotkanie dzieci klas 3 i ich rodziców przygotowujące do Rocznicy Pierwszej Komunii Św. Prosimy o obecność wszystkich, bowiem będzie już ustalona ostateczna lista dzieci.

6.         Za tydzień, Niedzielą Palmową rozpoczyna się najważniejszy czas roku liturgicznego – Wielki Tydzień:

            * poświęcenie palm na każdej mszy św.

            * 9.00 msza z asystą oazy rodzin; 18.00 z asystą Akcji Katolickiej.

            * 12.00 msza św. z poświęceniem palm i procesją wokół kościoła. Prosimy, aby dzieci klas 2 i 3 przyszły z małymi palmami. Będą one szły na początku procesji. W czasie mszy św. chór odśpiewa uroczyście Mękę Pańską.

            * przez cały najbliższy tydzień w kościele będzie przeprowadzona renowacja posadzki. Próbka już została wykonana przy ołtarzu bł. Ks. Bolesława. Można zobaczyć. Chcemy, aby w naszym kościele była jedna z najładniejszych posadzek z kościołów radomskich.

            * Niedziela Palmowa to druga niedziela kwietnia, taca będzie przeznaczona na remont świątyni. Bezpośrednio po świętach rozpoczynamy trzeci etap remontu.

            * 20.00 przed kościołem farnym rozpoczęcie w mieście Drogi krzyżowej. Przejdzie z Fary do Katedry. Zaprasza ksiądz biskup ordynariusz. Na zakończenie będzie przekazana iskra kanonizacyjna miłosierdzia Bożego.

7.         W tygodniu złożono 2 ofiary na remont świątyni.

8.         Jest jeszcze 4 miejsca na pielgrzymkę w dn. 2 maja do Oświęcimia i innych miejsc południowej Polski. Można się zgłaszać w zakrystii. Osoby, które już się zapisały prosimy o dokonanie wpłat.

9.         W dniach 28 – 29 czerwca organizujemy II rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Wszystkie informację są umieszczone na naszej stronie internetowej. Po mszy św. można pobrać w zakrystii instrukcję opisującą  wszystkie szczegóły. Ilość jest ściśle ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat. Warto już teraz zaplanować te dwa dni – ostatnią sobotę i niedzielę czerwca.

10.       Polecamy prasę katolicką. Można również nabyć historyczny album wydany w związku z kanonizacją papieża Jana Pawła II. Mówi od m.in. o kontakcie Karola Wojtyły, a później papieża z naszą diecezją. Mamy tylko 30 egzemplarzy. Warto nabyć.

11.       W minionym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

            Ś+P     Krzysztof Smykowski z ul. Wróblewskiego; lat 70

                        Tadeusza Sułowski z ul. Lubońskiego; lat 89

                        „Wieczny odpoczynek”.