1.      Dziś:   * msza św. w intencji Parafii o 9.00; za tydzień o 7.30
        * 6.30 msza św. za zm. z KŻR
        * 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej
        * 16.00 wymiana tajemnic Różańca
        * 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego


2.      We wtorek:
        * 5.00 wyjazd na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Powrót ok. 20.00. Prosimy o punktualne przybycie.
* 17.00 różaniec prowadzony przez wspólnoty modlitewne

3.      Za tydzień druga niedziela lipca = taca przeznaczona na remont kościała. Na tylnej ścianie, przy zakrystii, została namalowana paleta kolorów, którymi będzie pomalowany, po kapitalnym remoncie tynków, nasz kościół. W tym tygodniu złożono 3 ofiary na kościół. Smuci to, że tak bardzo mało rodzin włącza się w tak trudny i kosztowny remont świątyni. Liczę na odpowiedzialność nas wszystkich.

4.      Przypominam, że spowiedź odbywa się na ½ godziny przed każdą mszą św. W czasie wakacji jest to szczególnie ważne, bowiem księża są na urlopach, a pozostali gdy przychodzi czas mszy św. Ida do ołtarza. Jak ktoś przyjdzie na 5 min. Przed mszą, to już księdza nie zastanie. To jest dla naszego wspólnego dobra.

5.      Osoby, które wcześniej zarezerwowały termin mszy św. bardzo prosimy, aby zapisywały intencje za kogo msza ma być odprawiona na minimum tydzień przed wyznaczonym terminem. Jest to forma odpowiedzialności i uszanowania pewnego porządku. Do kancelarii przynosimy kartki z terminem mszy św.

6.      Osoby, które zgłosiły swój udział we wrześniowej pielgrzymce do sanktuarium w Medjugorie prosimy o wpłatę zaliczek, celem zatwierdzenia listy. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc, warto skorzystać. Można również zaprosić osoby z innych parafii.

7.      Po 12 tygodniach pobytu w minionych dniach ksiądz prałat Stanisław opuścił szpital i aktualnie przebywa na rekonwalescencji u swojej siostry w Radomiu. Dziękuje za nasze modlitwy i prosi o dalsze wspomaganie, sam zapewnia o swej pamięci przed Bogiem.

8.      Polecamy prasę katolicką = ubolewam, że w tak dużej parafii nawet 50 egz. Gościa Niedzielnego nie jest rozprowadzanych. To świadczy o niskiej potrzebie dobrych informacji. Niech ta gazeta stanie się dla wielu z nas źródłem informacji.