IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś: * msza w intencji parafii o godz. 6.30; za tydzień również o 6.30.

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.00 Gorzkie żale

* 18.00 msza św. a asystą Rycerzy Kolumba, a po mszy spotkanie formacyjne

* w całej diecezji po mszach św. przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na cele dzieł miłosierdzia względem osób biednych. To nasz wielkopostny uczynek miłosierdzia.

 2. Jutro o 18.30 spotkanie katechetów.

 3. W środę:

* młodzież z gimnazjum z klas III, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, jedzie na pielgrzymkę na Jasną Górę.

* 16.00 kolejne spotkanie Klubu seniora. Bardzo ciekawy i aktualny temat: Żołnierze wyklęci i niezłomni z naszej radomskiej ziemi. Całość poprowadzi pracownik IPN z Radomia. Serdecznie zapraszamy.

* 18.00 msza w intencji PZC + spotkanie formacyjne.

 4. W piątek: * 15.00 Koronka do miłosierdzia i adoracja eucharystyczna.

* nabożeństwo drogi krzyżowej: 7.00 dla starszych; 17.30 dla dzieci; 18.30 dla starszych – rozważania poprowadzi Rycerzy Kolumba; 19.15 dla młodzieży.

 5. Za tydzień w niedzielę:

* rozpoczęcie rekolekcji dla osób dorosłych. Dokładny plan jest wydrukowany i wyłożony na stoliku z Prasą. proszę wziąć jeden egz. do każdej rodziny.

* 9.00 msza z asystą oazy rodzin

* od godz.7.30 / po pierwszej mszy / będą rozdawane przez PZC jabłka i marchew. Można zgłaszać się od strony ul. Wróblewskiego. Proszę mieć ze sobą dowód osobisty oraz odpowiednie torby.

* druga niedziela miesiąca – taca przeznaczona na remont kościoła.

 6. W tym tygodniu:

* złożono 3 ofiary na remont oraz nabyto 5 cegiełek na „fundusz – plac kościoła”. Serdeczne Bóg zapłać.

* Cegiełki można nabywać w zakrystii lub kancelarii.

* Zostały już zamontowane wszystkie tabliczki fundatorów schodów. Można je zobaczyć przy wychodzeniu z kościoła.

 7. Pragnę gorąco podziękować panu Stanisławowi Jaremu z ul. Tadeuszowskiej za wykonanie stelażu do pamiątkowego sztandaru cechu garbarzy, który to cech funkcjonował przy naszej parafii. Zabytkowy sztandar znajduje się w sali spotkań w domu parafialnym.

 8. Szkoła Podstawowa nr 31 im. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, znajdująca się przy ul. Białej serdecznie zaprasza dzieci 5 – letnie i 6 – letnie wraz z rodzicami na dni otwarte, w najbliższą sobotę – 12 marca. Początek o godz. 11.00.

 9. W pierwszą niedzielę po Wielkanocy, tj. 3 kwietnia będzie przeprowadzona 19 – ta zbiórka krwi w ramach Klubu HDK im. Św. Jana Pawła II. Już teraz informujemy i zachęcamy tak stałych jak i nowych dawców.

10. Już piąty raz organizujemy  w dniu 2 maja pielgrzymkę do miejsca męczeńskiej śmierci naszego współpatrona, bł. Ks. Bolesława Strzeleckiego, do Oświęcimia. W tym roku przypada 75. rocznica śmierci. Ten dzień jest dla większości dniem wolnym od pracy, a w tym roku przypada w poniedziałek. Zachęcamy ciągle to nowych parafian, aby przeżyli ten niepowtarzalny hołd oddany męczennikom. Zachęcamy całe rodziny, chcemy, aby włączały się w ten dzień młodzi z rodzicami. Jest to dla nas jakby drugi  parafialny dzień odpustowy. W drugiej części pielgrzymki odwiedzimy nowoczesne i bardzo okazałe muzeum Św. Jana Pawła II w Wadowicach. Informacja jest wydrukowana i wyłożona na stoliku z prasą. Koszt promocyjny 70 zł od osoby. Całość kosztów wynosi 120 zł. Ale dostaliśmy dofinansowanie z Urzędu Miasta i dlatego uczestnik płaci tylko 70 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Ograniczona liczba miejsc. Obowiązuje kolejność wpłat.

 11. W dniach 4. – 5. czerwca b.r. parafia organizuje IV rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę.  Rozpoczynamy zapisy. Informacje znajdują się powyżej. Zachęcamy w pierwszej kolejności parafian. To piękne dwa dni poświęcone Bogu, ale również i pewnej formie rekreacji.

 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.