OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA ADWENTU – 7 GRUDNIA 2014 R.

1.         Dziś:  * msza św. w intencji parafii o 18.00;  za tydzień również o 18.00

                        *16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.15 = specjalne nabożeństwo maryjne – odśpiewamy starożytny Akatyst na cześć NMP przed Jej świętem Niepokalanego Poczęcia. Całość nabożeństwa poprowadzi chór parafialny. Będzie to pierwsze takie nabożeństwo w naszej wspólnocie.

           * 19.00 spotkanie w domu parafialnym wszystkich, którzy zapisali się na przyszłoroczną pielgrzymkę do Rzymu i Włoch – zaprasza organizator, ks. Sebastian.

           * w całej Polsce po mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na pomoc naszym rodakom żyjącym na wschodzie Europy. Jest to zbiórka na świąteczną pomoc.

2.         Jutro:

            * uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; msze św. = 6.30; 9.00 i 18.00

            * 18.45 miesięczne spotkanie lektorów świeckich dorosłych.

3.         Środa:

* 16.00 spotkanie Klubu seniora. Bardzo ciekawy temat: Grupy i stowarzyszenia katolików świeckich w Radomiu na przestrzeni minionych lat.

* 18.00 msza św. w intencji PZC + spotkanie

4.         Sobota = 16.00 kolejne spotkanie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa. Zapraszamy wszystkich chętnych z naszej parafii oraz możemy zaprosić osoby z innych parafii. Te spotkania są wielką szansą na nowe spojrzenie na przeżywanie wiary.

5.         Niedziela:

            * rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Będą poświęcone w tematyce sakramentowi spowiedzi św. Każdy będzie mógł nabyć pomoce do rachunku sumienia.

            * Program rekolekcji jest wydrukowany i wyłożony na stoliku obok świec i opłatków. Proszę wziąć po jednym egzemplarzu do każdej rodziny.

            * 9.00 msza św. z asystą oazy rodzin

            * 9.00 – 14.00 kolejna zbiórka krwi Klubu pod patronatem św. Jana Pawła II. Zachęcamy do włączenia się tak = kobiety jak i mężczyźni.

            * 17.00 spotkanie dla dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Będą poświecone medaliki.

            * 18.00 msza św. z asystą Akcji Katolickiej

            * druga niedziela miesiąca = taca przeznaczona na remont kościoła.

W tym tygodniu złożono 3 ofiary na remont. Bóg zapłać.

6.         Od dziś zgłaszamy chorych / tylko tych, do których nie jeździmy w pierwsze piątki / do spowiedzi i Komunii świątecznej. Zgłaszamy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Adwentowy dzień chorych w piątek 19. 12.2014 od 9.00 / piątek po rekolekcjach.

7.         Przy stoliku pod chórem nabywamy poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przy opłatkach składamy stosowną ofiarę, która jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

8.         Parafialny Zespół Caritas – przy ambonie jest wystawiona choinka z serduszkami, na których są  wypisane imiona dzieci z rodzin biednych. Zachęcamy, zwyczajem lat ubiegłych, do pobrania serduszka, zrobienia stosownej paczki i dostarczenie jej do kościoła do III niedzieli adwentu tj. 14. XII. Będą one naszym gestem dobra dla dzieci z tych rodzin.

9.         Parafialny Zespół Caritas – rozprowadza jak co roku świece na stół wigilijny. Nabywamy je na stoliku pod chórem. Liczymy, że w każdej rodzinie będzie tegoroczna świeca.

10.       Akcja Katolicka organizuje rodzinny konkurs szopek. Regulamin jest wywieszony w gablocie AK oraz na stronie internetowej parafii – zakładka AK. Przynosimy te szopki od przyszłej niedzieli. Termin końcowy – do wigilii. Szopka ma być podpisana nazwiskiem, adresem oraz numerem telefonu.

11.       Polecamy prasę katolicką.

12.       W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:

            Ś+P     Ksenia Ząbek; ul. Ludwikowska; lat 92

                        Leokadia Szczepanowska; ul. Złota; lat 86

                        Stanisława Pyszczek; ul. Jasna; lat 90

                        Andrzej Choroś; lat 58

                        Marian Pająk; ul. Makowska; lat 77

                        „Wieczny odpoczynek”.