1.         Dziś: * msza św. w intencji parafii o 6.30; za tydzień 6.30.

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych.

* 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego

* 18.00 msza św. z asystą Rycerzy Kolumba + spotkanie formacyjne po mszy św.

2. Jutro o 18.30 miesięczne spotkanie osób lektorów świeckich dorosłych.

3. W każdy wtorek i czwartek w godz. 16.00 – 17.00 PZC pomaga w rozliczenia podatku PIT za rok ubiegły. Z tego tytułu odpisujemy 1 % na potrzeby parafialnego Caritas. Dla bardziej sprawnego rozliczania prosimy mieć ze sobą rozlicznie za 2014 rok.

4. Środa – rozpoczęcie Wielkiego Postu:

* środa popielcowa: # kancelaria nieczynna. # msze św. o 6.30; 9.00 i 18.00. # Podczas mszy będzie odczytywane orędzie papieża Franciszka. # Na każdej mszy obrzęd pokutny posypania głów popiołem. # W tym dniu obowiązuje nas post ścisły tzn. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz ilościowo – jeden posiłek do syta a dwa posiłki skromniejsze. # katolik przez cały Wielki Post powstrzymuje się od zabaw, tańców i alkoholu. # Dobrym jest powzięcie jakiegoś konkretnego postanowienia pracy nad sobą i nad rozwojem wiary.

* Od 9.00 PZC będzie w ramach akcji embargo będzie rozprowadzał jabłka. Może z tej okazji skorzystać każdy. Należy mieć ze sobą dowód osobisty. Zgłaszać się należy do domu parafialnego od strony ul. Wróblewskiego.

* 18.00 msza św. w intencji Parafialnego Zespołu Caritas + miesięczne spotkanie formacyjne.

5. W czwartek przypada święto Matki Bożej z Lourdes – Światowy dzień chorego. O 11.00 msza św. dla osób chorych, starszych i samotnych oraz za przebywających z naszej parafii w szpitalach. Po mszy św. odmówienie Litanii oraz ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

6. W piątek rozpoczęcie nabożeństw Drogi krzyżowej:

* 7.00 dla starszych; * 17.30 dla dzieci; * 18.30 dla dorosłych o rozważania poprowadzą osoby z Klubu seniora; * 19.15 dla młodzieży z gimnazjum, szkoły średniej i studentów.

7.         Niedziela za tydzień:

* 9.00 msza św. z asystą oazy rodzin

* druga niedziela miesiąca – taca przeznaczona na remont. Po Wielkanocy będą rozpoczęte prace przy wieży od strony ul. Kościelnej. Ostatnio bardzo zmniejszyła się liczba ofiarna ten cel, a my mamy jeszcze wiele kosztownych prac. Starajmy się wszyscy włączać w roczne ofiary indywidualne. Przez cały styczeń złożono tylko 17 ofiar – to najmniej od rozpoczęcia remontu.

* 17.00 pierwsze nabożeństwo Gorzkich żali z nauka pasyjną.

8.         Polecamy prasę – w Gościu Niedzielnym bardzo ciekawy cykl artykułów dotyczących głębokiego przeżywania Wielkiego Postu. Ta lektura jest wielką szansą dla każdego z nas. Na 2500 rodzin w naszej parafii, rozprowadzamy tylko ok. 30 egz. Gościa. To bardzo mizerny wskaźnik. Również w tym numerze jest ciekawy artykuł o naszym parafialnym chórze.

9.         W minionym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Wiesławę Płachtę; ul. Kośna; lat 82

Ś+P Teresę Łojek; ul. Słowackiego; lat 68.

Wieczny odpoczynek.